Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

У Загірочку вшанували пам'ять свого багатолітнього пароха о. Богдана Нуда

У цей час 14 лютого 2012 року громада с. Загірочка назавжди попрощалася із своїм духовним наставником, люблячим та дбайливим батьком, ієреєм Української Греко-Католицької Церкви, священиком-емеритом Стрийської єпархії о. Богданом Нудом. Він прожив сто два роки, із яких 62 - на парафії с. Загірочка. Пам’ять про пароха не згасає у серцях його вірних парафіян.

Й це не дивно, адже всі 62 роки о. Богдан Нуд був добрим пастирем, який своїм щоденним прикладом вів людей дорогою до Бога, вчив шукати щастя не в суєтливому сьогоденні, а в цінностях, що існують понад життя людини. Він був захисником греко-католицької віри, не зрікся свого покликання. За це Господь дарував йому довге життя й не раз оберігав від тюрем та заслання.

Як нагадування про душпастиря росте біля сільської церкви дуб, посаджений о. Богданом ще в 1937 році на честь 100-річчя виходу в світ альманаху «Русалка Дністровая».

Парох разом із селянами також дбав про стареньку муровану церкву як про власний дім. Але як і людина має свій вік, так і споруда, хоч і сакральна, потребує віднови. Ще при житті почесного пароха, так титулували селяни Загірочка о. Богдана Нуда, була збудована та освячена нова церква Різдва Пресвятої Діви Марії. Старий храм довелося розібрати. Прощаючись із цілою епохою духовного життя, селяни взяли найцінніші речі із старенької церкви, як от царські ворота, кивот, дзвін 1688 року та перенесли до новоосвяченого храму. Не забули й про свого багатолітнього пароха. Пам'ять про о. Богдана Нуда парафіяни с. Загірочка увіковічили у меморіальній таблиці, що прикрашатиме новий храм та нагадуватиме про доброго пастиря, за яким йшли цілі покоління.

15 лютого у храмі Різдва Пресвятої Діви Марії було велелюдно, адже селяни знову вітали у своїй церкві о. Богдана Нуда. Вшанувати пам'ять батька до його багаторічної парафії приїхали донька та родичі. В цей день священик села о. Іван Вовк освятив меморіальну дошку почесного пароха Загірочка. Як розповів сільський голова Андрій Хомут, жертводавцями, які пожертвували кошти на виготовлення таблиці, стало понад сто осіб. Любов і шана здатна творити добрі справи, об’єднуючи людей.

Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин