Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

У Володимирцях освятили каплицю апостола Юди Тадея

12 серпня у с. Володимирцях відбулося освячення новозбудованої каплички на честь святого апостола Юди Тадея. Жертводавцями її спорудження стали вихідці із села Любов Клопотовська, Степан Пакіж, Микола Ліпковський та Василь Тенюх.

Задум виношували і втілювали майже два роки. Наріжний камінь було освячено ще в 2010 році. Будівництвом каплиці опікувався Василь Ємець, йому допомагали також односельчани Володимир Саламаха, Андрій Векляк та Андрій Бац.

 

І ось 12 серпня відбулося довгоочікуване освячення святині. Недільного дня соборову службу в храмі с. Володимирців вів спеціально запрошений ЧСВВ ігумен Гошівського монастиря о. Дам’ян Кастран, йому співслужили отець-мітрат Мирослав Марцинковський, декан Журавнівський о. Роман Гринишин та духовні отці з Млиниськ о. Роман Харків та Мельнич о. Андрій Вагиль.

 

Після відправи у храмі отці приступили до чину освячення каплиці святого апостола Юди Тадея. По завершені церемонії до парафіян звернулися отець-мітрат Мирослав, він подякував усім, хто долучився до будівництва каплиці. Ігумен о. Дам’ян розповів про життя та діяння апостола Юди Тадея, чому люди прагнуть його заступництва. Також про наміри, які спонукали їх до спорудження святині, говорили односельчанам ініціатори будівництва заслужена артистка України Любов Клопотовська та Степан Пакіж. Опісля знаменита односельчанка заспівала для своїх земляків.

Незважаючи на дощ, який безперестанно щедро всіх окроплював, святковий настрій своїми піснями усім дарували й найменші жителі села, а також молодіжний хор Володимирців під керівництвом директора Народного дому Миколи Ліпковського.

Святий Юда-Тадей був одним із дванадцяти апостолів Ісуса Христа. Батько його - Алфей (Клеоп), брат святого Йосифа, Обручника Пречистої Діви Марії, а мати - Марія Клеопова, близька родичка Матері Божої. В Євангелії читаємо, що Марія Клеопова безстрашно стояла під хрестом разом з Матір'ю Страждальною і Марією Магдалиною. Вона була дуже побожною жінкою, її чоловік Клеоп був одним із тих, які сміливо розповідали про Христове Воскресіння. Саме йому разом з іншими вірними учнями з'явився Ісус Христос по дорозі в Емаус. Набожність батьків, а також близьке споріднення із святою Родиною, а вслід за тим добрий приклад з її життя послужили причиною того, що святий Тадей відзначався надзвичайними чеснотами. Коли прийшов час апостольської діяльності Ісуса Христа, святий Юда-Тадей став його ревним учнем. Будучи його близьким родичем, ніколи цим не чванився і називав себе слугою Христовим.

Через збіг обставин носив він те саме ім'я, що й Юда-Іскаріот; через те виникла довголітня кривда для святого Юди-Тадея, тому, незважаючи на його великі заслуги для віри і мученицьку смерть, люди надовго забули про нього, приймаючи його за Юду зрадника.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин