Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Проща до Зарваниці – святині української землі

14-15 липня за благословення Блаженнішого Патріарха УГКЦ Святослава Шевчука, преосвященніших митрополитів та боголюбивих єпископів за участю Апостольського Нунція – його Високопреосвященства Архієпископа Томаса Едварда Галліксона, Титулярного Архієпископа Бомарцо з Риму, Високопреосвященнішого Еліаса Шакура, Архієпископа Мелхітської Греко-Католицької Церкви із Єрусалима, Преосвященного Антона Коша, Єпископа-ординарія Кишинівської єпархії Республіки Молдова відбулась у Зарваниці всеукраїнська проща, присвячена 120-й річниці від дня народження Патріарха УГКЦ Йосифа Сліпого та тематиці Святих Тайн.

 

Зарваниця – святе місце України, святий Марійський відпустовий центр, де вселаскава Небесна Богоматір поставила високий престол вічної благодаті. Мати Божа своєю ласкою у Чудотворній іконі зігріває прибите віковим горем серце українського народу. Саме тут, у цій святині б’ється джерело великої нашої духовної сили, Пречиста простирає сонцетканий омофор над усією Україною. Тому й недивно, що з кожним роком повняться прощанські ріки сюди на відпуст не тільки з України, а і з усіх куточків земної кулі.

 

Цього разу більше 120 тисяч вірних зійшлось у Зарваницю, щоб серцем припасти до Чудотворної ікони Пречистої Діви Марії з Ісусиком на руках, скласти подяку за дар життя, радість і смуток, прийняти Святу Сповідь та Святе Причастя, помолитись за прощення гріхів, за здоров’я, за спасіння душ померлих, зцілити себе, знайти втрачені чесноти, щоб виблагати кращої долі для себе, рідних і свого українського народу.

Відрадно, що вірні нашого району взяли участь у всеукраїнській прощі, це парафіяни міст Жидачева, Ходорова, сіл Бортник, Кам’яного, Піддністрян, Вибранівки, Жирової, Городища, Отиневич. Найбільш чисельна група прочан була з м. Ходорова.

Особливу жертовність Господу Богу та Пречистій Діві Матінці Божій склали паломники, які долали відстань до Зарваниці пішки. Це група прочан з Бережан, Козови, Зборова, Збаража, Теребовлі, які в дорозі були один день, група прочан Тернополя – два дні, Хмельницька, Кам’янця-Подільського, Волочиськ, Сатанова, Підволочиськ – два дні, а Ходорів – п’ять днів.

26 прочан Жидачівщини протягом п’яти днів подолали пішки 125 км відстань до святині таким маршрутом: Ходорів – Вовчатичі – Княгиничі – Рогатин – Підвисоке – Павлів – Бережани – Літетин – Підгайці – Вага – Золотники – Зарваниця.

До складу групи входили прочани різного віку та статі (10 чоловіків та 16 жінок). Наймолодшим був Володимир – 10 років, найстарша п. Люба – 75 років. Основну частину пішої прощі складали парафіяни церкви Косми і Дам’яна м. Ходорова.

Велику духовну науку отримали прочани з конференції «Святі Тайни», «Життя і духовна діяльність патріарха Йосифа Сліпого». Молитовний ангельський спів Архієрейських Святих Літургій, вервиць, вечірні, духовного концерту, благодать Святого Духа, сльози божественної радості, любові, які витали над святинею Української землі – Зарваницю, наповнили та ізціляли наші зболені серця і душі, підносили до висот Небесного Престолу – Любові Бога Отця, вселяли Світло Віри та Надії, яке ми покликані нести до рідних, до своїх домівок, до ближніх і до всіх, хто спраглий.

З розпростертими правицями Мати Божа та маленьке дитятко Ісус з Чудотворної ікони чекають всіх вас у Зарваниці – святині, яка зберегла найбільші цінності предків, котрі у жертовній посвяті донесли до нас світло віри Христової. Тож приходьмо сюди і відкриваймо свої серця Господові.

Всі паломники всеукраїнської прощі Жидачівського району складають подяку Господу Богу та Матінці Божій за отримані ласки й благодать, В особливий спосіб хочеться подякувати ревній християнці – організатору нашої прощі Ходорів – Зарваниця п. Марії Рожко, всім священнослужителям, спільноті «Матері в молитві» і всім вірним, які молилися за нас.

Висловлюємо щиросердечну подяку і тим, хто надав нам матеріальну допомогу, а саме п. Андрію Коту, п. Олегу Канівцю (благодійний фонд «Добре серце»), Володимиру і Наталі Мелехам, Юрію та Марії Поліщукам та всім жертводавцям.

Хай Пресвята Богородиця в Зарваницькій іконі вислухає наші молитви за всіх вас вищеназваних і випросить у Сина Свого – Господа Ісуса Христа здоров’я, щастя, радості, любові, добра разом із сім’ями на многії і благії літа.

Прочанка Наталія Звіринська.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин