Передплата друкованого видання на 2022 рік
Індекс видання: 30496
Часопис "НОВИЙ ЧАС"
Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання
Мінімальний строк передплати: 1 міс.
ПередплатитиЧасопис "НОВИЙ ЧАС"
Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання
Мінімальний строк передплати: 1 міс.
Передплатити3 червня майже увесь християнський світ відзначає одне з найбільших релігійних свят — Сходження Святого Духа, або, як кажуть у народі, — Трійцю чи Зелені свята. Це одне із 12 найбільших християнських свят і водночас одне із трьох релігійних, яке в Україні відзначається на державному рівні, і цей день є вихідним. Зелені свята припадають на п’ятдесятий день після Великодня.
Напередодні свята Трійці ми поспілкувалися з настоятелем церков Заріччя та Дем’янки -Лісної о. Михайлом Микитчиним про особливості святкування цього третього по величині після Різдва і Великодня свята.
- Отче, розкажіть, чому ж свято П’ятидесятниці отримало таку назву - Трійця?
- Трійцю відзначають на 50-й день після Великодня, тому цей день ще називають П`ятидесятницею. Назву свято одержало на честь сходження Святого Духа на апостолів, яке обіцяв їм Христос ще перед своїм Вознесінням. Сходження Святого Духа символізує піклування всіх Осіб Триєдиного Бога про світ: Бог Батько творить мир, Бог Син спокутує людей від рабства дияволу, Бог Дух Святий освячує світ через Церкву і проповідь віри для всіх народів. День П’ятидесятниці називається також днем Заслання Святого Духа на апостолів. А Трійцею це свято зветься тому, що з появою Святого Духа для людей, наскільки це можливо, відкрилося таїнство Святої Трійці.
- Напередодні Зеленої неділі, у суботу, що називається ще клечаною, хату, подвір’я та господарські будівлі прикрашають зеленими гілками дерев. Гілки встромляють у стріху, на ворота, біля вікон, за ікони. А чи не має ця традиція язичницького коріння?
- У християнській символіці зелена барва так само символізує життя. Зеленими гілками і квітами на Трійцю прикрашають храми й церковні подвір'я, а священики по деяких селах освячують оберемки зелені та віночки, які люди приносять до церкви. Тепер весняна зелень служить символом оновленої Церкви — Церкви Христової, яка, зі з'явленням у ній благодаті Святого Духа, дала нові «пагони» по всьому світу. Це символ оновлення душ людських і початку нової, християнської епохи. Віриться, що у день Зіслання Святого Духа світ стає кращим, доброзичливішим і світлішим.
Через тиждень після П’ятидесятниці розпочинається Петрів піст, який цього року триватиме з 11 червня по 11 липня.
У вік ай-фонів, скайпу та усіляких гаджетів можна тільки подивуватися, як все-таки багато у сучасних українців збереглося прадавніх традицій і вірувань. І цим ми багато в чому завдячуємо відродженню Церкви. Бо ж на Зелені свята більшість храмів, попри їхню конфесійну приналежність, обов’язково “маять” травами та гіллям липи, клена, берези чи осики. А чимало священиків на святкову відправу одягають ризи зеленого кольору або білі фелони із рослинним орнаментом.
Та, як наголошують богослови, найголовніша суть будь-якого християнського свята не у зовнішніх виявах, як-то заквітчування осель і церков, а у внутрішній готовності людини прийняти Бога і жити за Його законами.
Нехай же цього дня у кожній оселі буде святково й зелено, а в кожній душі – радісно й сонячно!
81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1
Тел./факс: 032-393-14-01,
Відділ реклами: 093-240-40-56
E-mail: info@newtime.lviv.ua
Головний редактор: Андрій Данилець
Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків
Завідувач відділу: Оксана Франків
Відповідальний секретар: Іван Кофлик
Оглядач: Марія Татчин