Передплата друкованого видання на 2021 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Слухайте! Слухайте слово Тараса

9 березня в Жидачеві урочистою ходою представники влади, установ, організацій, навчальних закладів та громади міста поклали квіти до пам'ятника Великому Кобзареві

На Тарасовому майдані священнослужителі міста відслужили панахиду, нагадали про початок Великого посту і закликали замислитись над своїми вчинками та гріхами.

 

З привітальними словами виступили міський голова міста Жидачева Володимир Левко, голова райдержадміністрації Сергій Коваль та заступник голови районної ради Марія Стеців.

 

У виконанні зведеного хору церков Воскресіння Господнього та Всіх Святих (керівник Любов Брухаль) звучали пісні «Заповіт», «Реве та стогне Дніпр широкий», «Садок вишневий коло хати». Музичні твори виконали також Анастасія Бережнюк та вокальний ансамбль «Мальви» (кер. В. Бурмістров).

Продовження вшанування 198-ої річниці з дня народження генія українського слова відбулось 11 березня в приміщенні МБК «Папірник», де на поціновувачів творчості Шевченка чекали виступи художніх колективів району та міста Жидачева.

«Слухайте! Слухайте слово Тараса, слово живе Кобзаря… В дні такі величні, для Вкраїни вічні, хай луна по світу Генія слова…», - такими словами розпочали святковий концерт ведучі Роман Павловський та Ірина Лабай.

На сцені міського Будинку культури того дня музичні твори на вірші поета виконували дитячий хор музичної школи м. Жидачева (керівник Оксана Гивель), солістка Богдана Бойко (концертмейстер Галина Мигович), дитячий вокальний ансамбль (кер. Ірина Ткач), ансамбль бандуристів (Мирослава Кузишин), солістка Анастасія Бережнюк, народний вокальний ансамбль «Лілея» районного Народного дому (Світлана Голобородько), народний оркестр народних інструментів «Дністрові зорі» (Мирослав Жовтий), солістка Олеся Семен, вокальне тріо у складі Ірини Ткач, Лариси Людкевич та Оксани Гивель, квартет скрипалів під керівництвом Наталії Солопенко та хор Народного дому селища Гніздичева. Народний драматичний колектив Гніздичева представив глядачам прем’єру театралізованої композиції «Ти - і доля, ти – і муза моя» (Олександра Максимів).

У концертній програмі також брали участь Ігор Лалак з художнім читанням вірша Кобзаря «Неофіти», вірш «Син України» читав Андрій Гаранчук. Літературну композицію під назвою «У вінок Кобзареві» для мешканців та гостей Жидачева підготували учасники молодшої групи танцювального колективу «Молодість» РНД.

«Минатимуть роки, спливатимуть віки, а Тарас Шевченко залишатиметься в пам’яті народу. Бо є і буде Україна, і народ український, який пам’ятає слова його безсмертного «Заповіту», - ось слова, які характеризують недільні урочистості, що мали за мету популяризувати Шевченкове Слово. Хай слово Тараса світить старому й малому. Хай його слово не буде забуте і нині – вічно ходить по Україні.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"