Іду з дитинства до Тараса

В дні перемог і в дні поразок,

В щасливі дні, і в дні сумні

Іду з дитинства до Тараса,

Крізь глум юрби і суєту…

У ці березневі дні вся Україна згадує Тараса Григоровича Шевченка. Нелегко осягнути багатогранність Шевченкової музи. Доля щедро обдарувала його багатьма талантами: і через сторіччя не згасає слава ні Шевченка-художника, ні Шевченка-співака, ні Шевченка-поета, ні Шевченка-прозаїка, ні Шевченка-драматурга.

 

7 березня, напередодні річниці з дня народження великого Кобзаря, у Жидачівський центральній районній бібліотеці для дітей багатогранність таланту дивовижного магістра слова присутнім дарували учні 5-го класу гімназії ім. О. Партицького під чуйним керівництвом завідувача райметодкабінету відділу освіти, вчителя української мови та літератури О.М. Прокопів.

 

У затишній літературній вітальні бібліотеки було тісно від бажаючих почути щире та відверте Шевченкове слово. Свято «Іду з дитинства до Тараса» розпочала учениця гімназії Настя Бережняк. Своїм талановитим виконанням пісні про Кобзаря вона зачарувала присутніх. У вступному слові О. М. Прокопів розповіла про життєвий і творчий шлях Тараса Григоровича. Закликала запалити свічку пам’яті про Шевченка та висловити слова подяки Великому Кобзарю за талант, за його вклад в історію та становлення України. Юні гімназисти читали поезію Шевченка та виконували ліричні пісні на його твори. Перед присутніми ожили театралізовані образи із поетичних творів Шевченка – маленький Тарас, Лілея та ін.

Було перегорнуто багато сумних, радісних та трагічних сторінок життя великого сина українського народу. Доля не шкодувала для нього найжорстокіших випробувань і страждань. Прожив Шевченко лише 47 років, із них 24 - у кріпосному рабстві, 10 - у тюрмах та на засланні.

З нагоди 198-ої річчя з дня народження українського поета, художника-мислителя Тараса Шевченка у ЖЦРБ для дітей оформлено книжкову виставку про Шевченка та різних видань Кобзаря, а також виставку ілюстрацій на твори Кобзаря учнів шкіл Жидачева.

Марія ТАТЧИН.

Надрукувати