Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

«Бути всім для всіх» - кінострічка про вірність поклику серця

Не кожному місту, громаді випадає долею мати свого небесного заступника, покровителя, а ось Ходорову пощастило. Заступницею міста, а значить й кожного його мешканця, стала сестра Тарсикія, в миру О. Мацьків, монашка згромадження Сестер Служебниць Непорочної Діви Марії, яка народилася у цьому мальовничому місті над ставом й присвятила своє свідоме життя служіння Господу.

З раннього дитинства проявляла вона любов до Бога, тому вступила до Згромадження Сестер Служебниць Непорочної Діви Марії у Червонограді й прийняла ім’я сестри Тарсикії. У важкі часи воєнного лихоліття вона самовіддано виконувала обітницю, дану Всевишньому, – пожертвувала своє життя за святу католицьку віру. Рано обірвалось її земне життя, 18 липня 1944 року більшовицький солдат застрелив сестру. Поховали її у монастирському городі біля статуї Матері Божої. 1956 року тлінні останки с. Тарсикії таємно перепоховали на полі №21 Личаківського кладовища. А через п’ятдесят сім років, 27 червня 2001 року, Папа Іван Павло ІІ проголосив сестру Тарсикію Блаженною мученицею. Від того часу почалось духовне паломництво Блаженної Тарсикії. 2 вересня 2007 року мощі сестри Тарсикії з великими почестями були перенесені в рідне місто до храму св. Косми і Дем’яна.

Для сотень людей вона стала променем надії та віри. У гарячих молитвах вірні звертаються до неї за допомогою та розрадою. Вона продовжує жити у наших серцях. Про неї пишуть книги, складають вірші, знімають фільм. 29 березня у 89 річницю від дня народження О. Мацьків у Народному домі Ходорова відбувся вечір на честь небесної покровительки Блаженної мучениці Тарсикії. На вечорі звучало багато поезій Г. Охоцької, пісні у виконанні тріо бандуристок Ходорівської музичної школи, дуету у складі Наталії та Миколи Стручинських. Ходорівчани також мали змогу переглянути фотовиставку «Дорога до Бога», світлини для якої підготував Богдан Бирич. Власне п. Богдан, талановитий та відданий своїй справі керівник народної відеостудії «Луг», наважився на таку нелегку працю як створення документального фільму про життя Блаженної Тарсикії. «Бути всім для всіх» - так називається ця документальна сорокахвилинна стрічка. Автори фільму ставили собі за мету хоча б частково наблизитись до розуміння жертовного життя незвичайної ходорівчанки, устами людей монаршого і священичого чину розповісти про її долю. У назві фільму відобразилось кредо монахині – «бути всім для всіх».

Богдан Бирич розповів, що задум про створення фільму виник наприкінці 2007 року. Його ідею всіляко підтримали священик с. Вовчатич о. Микола Прунак, місцева поетеса та автор сценарію Галина Охоцька, родина Кудликів, священики декан Ходорівської УГКЦ о. Мар’ян Черепанич та о. Тарас Гриців. Авторам вдалось зібрати колосальну кількість документальних свідчень про життя Блаженної Тарсикії. Велику допомогу у створенні фільму надала сестра Любомира Г. Надич, яка досконало вивчаючи та по частиночках збираючи мозаїку земного життя сестри, описала його в книзі «Блаженна Тарсикія. Мучениця за віру». Вона й заопікувалася підготовкою документів для беатифікації Блаженної мучениці Тарсикії.

Вихід фільму у світ став можливий також завдяки сестрам служебницям Згромадження. Окрема подяка Дарії Градюк, яка своїми живими спогадами (бо знала сестру Тарсикію за життя, була присутня на її похороні в Червонограді та перепохованні на Личаківському кладовищі) збагатила фільм. Також автори документальної стрічки вдячні протосинкелу Стрийської єпархії о. Тарасу Пошиваку: Стрийська єпархія надала документи, фото- і відеоматеріали перенесення мощей сестри з Личаківського кладовища до Ходорова 2 вересня і Стрия 11 листопада 2007 року. Крім Ходорова, зйомки фільму проводилися у Червонограді, Львові та Стрию. У стрічці зібрано й матеріали домашнього архіву родини блаженної та її листи до батьків.

На презентації фільму (зал «Просвіти» у Ходорові був заповнений вщерть) «присутніх переповнювали почуття духовного піднесення й гордості з того, що саме ходорівчани першими увіковічили образ небесної покровительки нашого міста», пише редактор «Ходорівщини» Марія Краївська.

А вже 13 квітня 2008 року стрічку презентували громаді та духовенству м. Стрия. Презентація пройшла в Народному домі в межах вшанування мощей мучениці, що зберігаються в міському храмі Апостола Якова. Далі фільм помандрує у релігійну столицю католицької церкви Ватикан й у всі згромадження Сестер Служебниць Непорочної Діви Марії.

Переглянути документальну стрічку про життя Блаженної Тарсикії може кожен хто цікавиться історією рідного міста, краю, адже автор випустив фільм у DVD-форматі.

Оксана ФРАНКІВ.

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин