Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Творча діяльність вчителя через гуманну педагогіку

Минулого тижня районний методичний кабінет у Жидачівській ЗОШ І-ІІІ ст. №2 провів науково-практичну конференція з гуманної педагогіки під назвою "Хто творить добро - творить життя" за участю вчителів початкових класів та основ здоров'я.

 

У центрі уваги була постать педагога зі світовим ім'ям, засновника гуманної педагогіки як окремого напряму в сучасній педагогічній науці та практиці, організатора понад 200 лабораторій гуманної педагогіки, автора великої кількості книг, перекладених багатьма мовами світу, педагога-класика сучасності Шалви Олександровича Амонашвілі.

 

У 2000 році Ш. Амонашвілі провів свої авторські семінари на теренах Росії, Прибалтики, України та інших держав. У 2006 р. делегація в складі 10 вчителів початкових класів нашого району взяла участь в такому семінарі у м. Львові, отримавши сертифікати за підписом Шалви Олександровича.

У 2011 р. педагог, ім'я якого відоме і праця якого спрямована на гуманну школу, відзначив два ювілеї - 80 років від дня народження і 60 років педагогічної діяльності. А ще цей рік визнано роком гуманної педагогіки в Україні.

Оскільки на сучасному етапі розвитку суспільства особливо модними стали гуманні цінності добра, справедливості, честі, гідності, совісті, обов'язку, відповідальності, це спонукало організаторів продемонструвати практично шляхи формування цих якостей в учнів, познайомити з гуманною педагогікою, яку ще називають Людинною. Учасники конференції торкнулися глибше двох понять - школа і вчитель. Спілкувались про школу, яка вбачає своїм головним завданням формування нової людини і про вчителя, який прагне вкласти душу у її створіння.

З допомогою мультимедійних засобів було розкрито педагогічне кредо та творчі досягнення Ш.Амонашвілі, проведено інтерактивну «вправу інтерв'ю» з учителями на визначення самооцінки себе як педагога, запропоновано методи та прийоми гуманного ставлення до учнів, етапи налаштування на успішний урок тощо, які провели методисти РМК Г. Хомич та Н. Тріщ.

Цікавими були виступи-роздуми окремих вчителів над актуальними темами. А саме, "Школа - майстерня людяності та добра" (М. Петрінець, Лисківська ЗОШ 1-ІІІ ст.), "Сила істини гуманної педагогіки" (Л. Белей, Ждачівська ЗОШ №2 І-ІІІ ст.). "Педагогіка майбутнього" (І. Цукорник, Журавнівський НВК "СЗШ-ліцей"), "Живі небеса гуманної педагогіки" (Л. Денікевич Зарічанська ЗОШ І-ІІ ст.).

Учасники авторського семінару Ш.Амонашвілі у Львові провели фрагменти уроків з використанням його методики. У ролі учнів виступили бажаючі вчителі. На сцені провела урок "Слова-подарунки" вчитель початкових класів Ходорівської ЗОШ №1 1-ІІІ ст. Л. Пагута, урок математики – вчитель Г. Бербеца, урок духовності - вчитель початкових класів Жидачівської гімназії Л. Петруха.

Сподіваємося, що конференція, яка поєднала в собі теорію і практику методики засновника гуманної педагогіки Шалви Амонашвілі, відкриє для більшості присутніх велику мудрість: "Шлях до серця учня є чисте серце вчителя".

Наталя Тріщ, методист РМК.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин