Передплата друкованого видання на 2021 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Чарівний світ мистецтва

На базі Сугрівської ЗОШ І-ІІ ст. нещодавно пройшов семінар вчителів початкових класів, української мови і літератури та музичного мистецтва Бортниківського освітнього округу. Про чарівний світ мистецтва розповідала вчитель музики та початкових класів О. В. Гуменна. Вона торкнулася глибше двох його видів - поетичного та музичного. А щоб розкрити усю багатогранність слова та пісні, разом з вчителями початкових класів В. Мізерак, Г. Кухарською та вчителями української мови та літератури С. Музикою, М. Мураль запросила усіх присутніх до літературно-музичної вітальні "Ми даруємо Вам слово і пісню, які ідуть від серця, від душі…". На зустріч були запрошені методист РМК, поетеса Наталя Тріщ й композитор, керівник народного жіночого хору с. Сугрова "Горлиця" та чоловічого вокального ансамблю "Діброва" м. Ходорова Богдан Катола. За словами О. В. Гуменної, цих творчих людей об'єднують насамперед любов до Бога, рідної землі, природи, матері, близькі й дитячі мрії, уподобання.

 

До речі Богдан Катола народився та виріс у рідному Сугрові, його творчий доробок складає понад 80 пісень. Композитор оспівав, зокрема, поезії Галини Охоцької, Наталі Земної, Тетяни Фролової, Миколи Луківа, Івана Франка. До глибини душі вразили творця і вірші Наталі Тріщ, які так і просяться на веселі, лагідні чи сумні ноти. У барвах музики, у новому диханні на святі звучали пісні композитора на слова поетеси "Подарунок мами" та "Земля Зарваниці", які майстерно та віртуозно виконували бандуристки Ольга Кобринович та Наталя Гуменна. Вони також подарували аудиторії музичні композиції Богдана Стельмаха на вірші Тетяни Фролової, оригінальні колядки.

 

Виконували пісні Б. Католи й учні, зокрема п’ятикласниця Олеся Комар. Діти артистично та душевно читали напам'ять поезії Наталі Тріщ не лише із нової ліричної збірочки "Цвітопад", а й дитячих, співали пісні.

Дебютною на літературно-музичній вітальні стала музична композиція Оксани Гуменної за поезією Н. Тріщ "Осанна першій вчительці", яку вона виконала в дуеті з сестрою Володимирою Мізерак.

Та не тільки співаються вірші поетеси нашого краю, вони захоплюють глядача і в театральній інсценізації. Вихованці Сугрівської школи запропонували на глядацький суд виставу "Кіт-воркіт". Роль Кота артистично зіграв Микола Турковський, не менш довершено виступили і Оксана Білецька, Надія Федорів. Милували око гарні яскраві декорації.

Не можемо не згадати і про лялькову виставу "Що буває, коли пісеньку образять", яку підготували учні разом з вчителями, підібравши вдалі костюми, гарно оформивши сцену.

І хоч надворі розгулював тріскучий мороз, у стінах школи панувала тепла, творча атмосфера. А на душі ставало, як після доброї молитви…

Ірина Шах.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"