Ювілей церковного хору

5 лютого - історичний день для учасників церковного хору храму Архистратига Михаїла, що в смт. Журавні, та їхнього регента Василя Кравчука. Саме в цей день 1997 року було створено молодіжний хор, який вже у квітні 1998 року на Великдень заспівав свою першу Святу Літургію.

 

Як розповів ініціатор та багаторічний керівник і натхненник хору Василь Кравчук, історія створення хору почалася із приходом на парафію о. Богуна. Тоді на основі шкільного хору 10 червня 1995 року було створено дитячий хоровий колектив на три голоси із 38 учасників. А вже через два роки паралельно до старшого та дитячого хорів започаткований молодіжний колектив.

 

Із вдалого почину у червні 1998 року хористи мали змогу із своєю концертною програмою побувати у Крехівському монастирі м. Жовкви. Після цього духовні твори у виконанні журавнівського хору почули у різних населених пунктах Жидачівщини (Чертіжі, Володимирцях, Старому Селі, Монастирці, Любші), а також за межами району, зокрема на Калущині, Стрийщині.

1 липня 2009 року учасники церковного хору об’єдналися разом із прославленим народним хором «Дністер».

Минулого року в м. Бібрці хоровий колектив із Журавна став учасником I-го фестивалю духовної пісні «О, Маріє, Мати Божа, молися за нами», організованого Стрийською єпархією УГКЦ. Серед 14 колективів єпархії у фестивалі взяли участь і два хори із Жидачівщини. Учасники фестивалю нагородженні грамотою Владики Тараса Сеньківа.

У день свого п’ятнадцятирічного ювілею учасники церковного хору приймали щирі вітання та побажання творчого росту, міцного здоров’я від пароха храму, декана о. Романа та сотрудника храму о. Остапа, а також вдячних парафіян, які щонеділі, а особливо в святкові дні, насолоджуються співом своїх односельчан та духовною піснею.

Оксана ФРАНКІВ.

Надрукувати