Передплата друкованого видання на 2021 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

На Різдво у Києві…

Цьогорічні Різдвяні свята запам’ятаються надовго учням Гніздичівської ЗОШ І-ІІІ ст. - учасникам дитячого хору греко-католицької церкви Косми і Дам’яна, яких уже вдруге запросила у гості Лариса Титикало. Цього разу вони не лише показували свою майстерність та колядували, а й долучилися до громадського життя селища: передали лист-прохання до Президента України, Прем’єр-міністра щодо завершення будівництва школи у Гнідичеві.

А ще супроводжували Літургію у Патріаршому Соборі, де відправу мав сам Глава Української греко-католицької церкви Блаженніший Святослав, та долучилися до благодійної акції „Колядуємо на Собор”.

За сприяння Лариси Титикало хор мав можливість пересуватися по Києву на «персональному» автобусі. Юні гніздичівські голоси радували душі різдвяним співом у одній із гімназій Києва. А потім були коляди у будинку Федерації профспілок України.

Ми колядували на вулицях Києва, Хрещатику, біля головної ялинки, у метро; ми несли радість, співаючи колядок, славили Христа… І хай в руках у нас була не справжня зірка з небес, та ця зіронька сповіщала людям про прихід Спасителя – Ісуса Христа. Адже не загинули прадавні традиції, не загинула віра в диво…

Ще одна місія, з якою ми приїхали у Київ, - це лист-прохання до Президента України, Прем’єр-міністра щодо завершення будівництва нашої школи. Наші колядки лунали під Адміністрацією Президента, Кабінетом Міністрів. І таки нас почули...

До нас вийшла головний спеціаліст відділу комунікацій з громадськістю Департаменту інформації та комунікацій О. Ільєнко. Будемо сподіватися на допомогу.

13 та 14 січня з неабияким піднесенням у серці учасники хору своїми ангельськими голосами супроводжували Літургію у Патріаршому Соборі. Ми долучилися також до благодійної акції „Колядуємо на Собор”.

14 січня в Києві відбулася незвична акція – спільна просфора та коляда з Главою Української греко-католицької церкви Блаженнішим Святославом. У святковому залі Міжнародного виставкового центру зібралися сотні запрошених доброчинців, які в той чи інший спосіб допомагають зведенню у столиці Патріаршого собору та резиденції Глави УГКЦ. Собор-красень вже підноситься на березі Дніпра і невдовзі стане окрасою лівобережного Києва.

Учасники нашого вертепу, яких запросили на це свято, потішили присутніх своїм вертепним дійством. Саме тут зустрілися з народним депутатом Тарасом Чорноволом, якому передали черговий пакет документів щодо завершення будівництва нашої школи.

Молитви-колядки проникли у глибини сердець, лунали у храмах, установах, на вулицях і спліталися у Різдвяний вінок. Незабутні враження та море позитивних емоцій досі вирують у наших серцях після поїздки. Бажаємо всім долучатися до народних традицій Різдвяних свят, адже колядувати, щедрувати, просто дарувати гарний настрій ближнім – чудовий початок для нового року. І це, очевидно, найбільша нагорода.

Ми дякуємо усім, хто зробив цю казкову поїздку реальністю, - директору школи І. Кузишин, заступнику директора з виховної роботи О. Трачуку, художньому керівнику М. Кузишину, педагогу-організатору І. Масендич, вчителям, які відповідали за дітей, - У. Грудлевській, Н. Глух, Я. Іванів, батькам - основним спонсорам та учням - учасникам хору .

Висловлюємо вдячність Марії Оліяр за надання неодноразової допомоги дитячому хору.

Дякуючи Богові за щасливе повернення додому та за здійснення наших планів, ми у Львові підкріпили це все молитвою у церкві св. Юра. Хочеться подякувати ще й о. Михайлу Гарвату за організацію поїздки у м. Київ та особливо за перебування дітей у Львові. У церкві св. Юра наш хор супроводжував св. Літургію, яку очолив Митрополит Ігор Возняк. Він благословив наших дітей та від усього серця дякував за колядки та побажання.

Для учасників нашого хору коляда завершилася 29 січня, де з благословення Преосвященного Владики Тараса Сеньківа, Апостольського Адміністратора Стрийської єпархії, у Стрию відбувся Різдвяний фестиваль хорів «Прощання з колядою-2012».

Попри успішний виступ усіх хорів слухачі все ж виділили трійку найкращих. Серед них дитячий хор церкви св. Безсрібників Косми і Дам’яна смт. Гніздичева (диригент Михайло Кузишин - просто унікальна людина і харизматична особистість). За професійне виконання та вагомий вклад у розвиток й розповсюдження дзвінкої української коляди наші учні на чолі зі своїм регентом отримали грамоту та подяку від Преосвященного Владики Тараса Сеньківа

Насамкінець хочеться подякувати директору соціального центру БФ «Карітас Київ» священику Роману Сиротичу.

Н. Семчишин, заступник директора Гніздичівської ЗОШ І-ІІІ ст.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"