Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Стежками І. Виговського

Уже вшосте збираються науковці на конференцію, присвячену пам’яті Гетьмана І. Виговського.

Цьогорічні читання, уже за традицією, проводяться у родовому маєтку І. Виговського в Руді і присвячені історичним подіям, що пов’язані з життям і діяльністю політика Козацької доби. Саме рішенням вченої ради Львівської галереї мистецтв визначено це місце, куди з’їхалися видатні науковці України, що досліджують цю тему. Головував на засіданні академік, Герой України Борис Возницький. Привітав на теренах Жидачівщини всіх присутніх голова РДА Сергій Коваль.

У конференції взяли участь: Тарас Чухліб - доктор історичних наук, професор, директор НДІ козацтва при інституті історії України НАН України; Мирон Капраль - доктор історичних наук Львівського інституту української археографії та джерелознавства ім. М. Грушевського НАН України (наш земляк); Леонтій Войнович - визначний історик, завідувач кафедри середніх віків та візантистики Львівського національного університету ім. І. Франка. У цьому році на конференції була присутня Тетяна Шевченко - директор Мелітопольського історичного музею.

З цікавою науковою доповіддю виступив Ігор Мисько - кандидат історичних наук, який уже тривалий час займається дослідженням однієї з найстаріших ікон у колекції сакрального мистецтва України - ікони Жидачівської Богоматері (ХІУ - ХУ ст.). Цікаву інформацію про створення музею гетьмана І. Виговського надав заступник директора Львівської національної галереї мистецтв Володимир Пшик. Матеріали таких конференцій щорічно публікуються у спеціальних наукових журналах. Чимало досліджень які були висвітлені на конференції, ляжуть в основу створення історичного музею у м. Жидачеві.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин