Передплата друкованого видання на 2021 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

У Руді відкрили стелу «Перемога козацьких військ під Конотопом» та вшанували Гетьмана І. Виговського

У неділю, 21 серпня, у Руді, в колишньому родовому маєтку І. Виговського, було велелюдно. Громада приймала численних гостей, які прибули на відкриття пам’ятної скульптурної композиції «Перемога козацьких військ під Конотопом» та вшанування 400-літнього ювілею з дня народження Гетьмана І. Виговського.

Як всяку добру справу, розпочали святкування з участі у Богослужінні в Кохавинському монастирі. Під звуки козацького маршу святкова процесія прибула на місце основної події. Право відкрити пам’ятну стелу фрагменту битви під Конотопом та звернутися з вітальним словом були запрошені директор Львівської галереї мистецтв, Герой України, лауреат національної премії ім. Т.Шевченка Борис Возницький, голова Жидачівської РДА Сергій Коваль, голова районної ради Ігор Кос та автор і скульптор композиції Роман Романович. Всечесні отці освятили композицію. Перед учасниками заходу виступили радник голови Львівської ОДА Ігор Держко, депутат Жидачівської районної ради Роман Баліцкий, завідувач науково-дослідним відділом «Музеї Жидачівщини» Львівської галереї мистецтв Степан Ревуцький, голова обласного козацького товариства «Прикарпатська Січ» українського козацтва Володимир Зденянчин, професор, академік, викладач Львівської академії мистецтв Володимир Овсійчук, лауреат Національної премії ім. Т.Шевченка в галузі літератури, відомий український поет, політик і діяч Роман Лубківський, професор, директор Львівського обласного видавництва «Світ» Ігор Мельник. Учасники й виступаючі подарували музею нещодавно видану «Конституцію Пилипа Орлика», оригінальне видання «Українська Козацька Держава». Пішою ходою почесна громада у супроводі представників козацьких товариств Львівщини вирушила до центру села, пам’ятника Івану Виговському, де відбулося покладання квітів та продовження святкового дійства.

Урочистим внесенням Державного Прапора України підростаючою надією села - Дмитром Шведом, Іриною Гучко й Тетяною Салій та виконанням гімну села «В селі Руда земля тверда» розпочалася друга частина святкування.

Розмаїту концертну програму підготували рудяни та гості. Дарували чудовий настрій і зачаровували дзвінкими голосами ансамбль «Берегиня» НД с. Руда (керівник Ганна Салдан, музичний супровід - Ігор Зубрицький), сестрички Аліна та Галина Грими, Тетяна Салій. З новими та цікавими композиціями виступив дитячий танцювальний колектив НД (старша і молодша групи) під керівництвом Оксани Пастернак. Щирий сміх та бурхливі оплески супроводжували виступи з гуморесками і сценками у виконанні Марії Салдан та Ірини Ланчак, Марії Грими та Ольги Стенцель, Василини Вітрук. Позитивні емоції дарували наймолодші учасники свята: Юлічка Майкут - декламуванням вірша «Молитва», Алінка Грима, Оксанка Груна, Роксолана Пиріг, Іринка Гучко, Марійка Гулей - виконанням сценки «Я Україна». Багато музики та запальних танців подарували й гості: Львівський естрадний театр «Не журись» (керівник - заслужений діяч мистецтв України, директор театру Остап Федоришин), народний аматорський ансамбль троїстих музик «Візерунки» Ходорівського НД (керівник Тарас Качор), сестри Фаренюки з м. Жидачева, дитячі танцювальні колективи «Удеч» МБК «Папірник» м. Жидачева та смт. Гніздичева (керівник Наталія Сеньків).

Не обійшлося і без частування. Біля музею І. Виговського пригощали традиційним козацьким кулішем, а в центрі села можна було поласувати шашликом. Найменші учасники дійства повернулися додому із сувенірами, які можна було придбати на святі. За доброю українською традицією на завершення святкування з побажаннями доброї долі – щедрої, як пшеничні лани, барвистої, як вишиті рушники на руках у дітей, Ліля Пиріг винесла пишний коровай, яким частували і сільчан, і гостей.

Свято завершилось. Залишились позитивні емоції та пам’ятна скульптурна композиція «Перемога козацьких військ під Конотопом» на фасаді музею як постійне нагадування про місце села Руда в історії нашої України.

Ольга БАРАН.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"