Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Український танець і болгарське сонце

Красу та мелодику української пісні й танцю нещодавно мали змогу побачити та відчути болгари. Наприкінці червня відбувся перший міжнародний танцювальний фестиваль «Сонячна Болгарія», що проводився у м. Бальчику.

Балчик – місто у Добрицькій області Болгарії. Це мальовниче місто й одночасно порт і морський курорт, що розташований за 40 кілометрів від Варни. Проживає тут більше 11 тисяч мешканців.

Фестиваль на узбережжі Чорного моря - це було свято краси, молодості, дружби танцю і пісні. Протягом двох днів лунала дзвінка мелодія з України. Першими, кому випала честь представити нашу батьківщину заморським господарям, були колективи Львівщини. Найчисленніше представлена Жидачівщина. До сонячної Болгарії їздили: народний танцювальний колектив м. Ходорова «Наддністрянка» (старша та молодша групи, керівники заслужений працівник культури Юзефа Коцовська та Леся Лозакович), ансамбль народних танців «Молодість» (старша та молодша групи,керівник Лідія Пакош), народний танцювальний ансамбль «Удеч» (керівник Микола Микитин) із м. Жидачева.

Дводенний фестиваль наповнив узбережжя Чорного моря щирістю людських взаємин, гарним настроєм, який для болгар творили колективи Львівщини.

Як на кожному фестивалі, виступи учасників оцінювало журі, членом якого була й керівник ходорівської «Наддністрянки» Юзефа Коцовська.

Болгари настільки були вражені народною творчістю, яку представляли колективи з України, що відзначили призовими місцями усіх. Нагороди вручали під час гала-концерту.

Організатори фестивалю сподіваються, що започаткована цьогорічна культурна подія стане традиційною і приваблюватиме до їхнього містечка ще більше туристів.

Учасники наших колективів із мандрівка до Болгарії привезли багато приємних вражень, нових знайомств ну й, звісно, морську засмагу.

Оксана ФРАНКІВ.

Фото: Б. БИРИЧА.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин