Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

„Не коли, як на Андрія, свою доленьку відкрию...”

Минулої суботи, в переддень свята Андрія Первозданного, у клубі МБК „Папірник” проводився вечір, приурочений цій нагоді. Як ведеться за традицією, тут були і ворожба, і гадання, і віщування майбутньої долі для молодих дівчат.

Організаторами вечорниць Жидачівщини були молодіжний театр ЦТДМ та молодіжна громадська організація „Вектор”. Проводили свято ведучі Христина Снігура, Вероніка Герасименко, Михайло Цар і Роман Романів. У вечорницях взяли участі усі бажаючі, які цікавляться старовиною та небайдужий до традицій свого краю. Навіть гості зі Львова до нас завітали - друзі тих студентів, які навчаються у львівських навчальних закладах і яких вони запросили до гостинної народної вечірки у рідному місті .

Свято розпочалося дівочими посиденьками: сиділи дівоньки, ворожили, чекали на гостей, а дехто і на майбутніх наречених, приспівували, примовляли. Згодом прийшли і хлопці. За традицією за певний викуп пустили їх дівчата до хати. Ворожили за давніми та старовинними гаданнями: кидали черевик (куди впаде, на яку сторону, з того ж боку й чекати судженого), потім у дерев’яних ночвах (по боках було причеплено карточки з іменами молодих парубків), пускали свічку (до якого папірця свічка пристане, таке і наймення буде у майбутнього чоловіка). Хлопці також були активними у ворожінні: наприклад, треба було дістати обручку зубами з тарілки з водою, аби носа не замочити.

Та найбільший сплеск емоцій і овацій викликав майстер-клас з виконання українських народник танців – польки та коломийки під керівництвом Лілі Устрицької (керівника зразкового колективу „Барви Удеча” ЦТДМ.) А на завершення свята відбулося частування гостей, та присутніх варениками з сюрпризом та пампушками. Сюрпризами виявились сіль, перець, копійки – також своєрідний погляд у майбутнє, яким воно буде - з сіллю, перцем чи при грошах, як пощастить.

Ще було й таке ворожіння, як мовиться, потягни свою долю з торби. Припустимо, диктофон - судилося бути тобі журналістом, медіатор – музикантом, олівець чи калькулятор – вважай, що ти вже економіст чи менеджер.

Насамкінець святкових посиденьок музичний гурт „Визволитель” потішив присутніх приємним та мелодійним акустичним концертом у виконанні дуету гітари (Володя Найд) та сопілки (Володя Кухар).

Злата Дрогобицька.

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин