Символ Великодніх свят – писанка прикрашає подвір’я храму в с. Баківцях

Уже другий рік поспіль жителі с. Баківців та гості від Великодня до Вознесіння милуються чудовою квітковою писанкою, що встановлена біля храму Покладання ризи Пресвятої Богородиці.

 

Зробити такий красивий та незвичайний подарунок для своїх односельчан минулого року вирішила місцева мешканка, депутат сільської ради Орися Лаба. На такий прекрасний вчинок її надихнули незвичні святкові рекорди, які щорічно до Великодня готують для своїх міст мешканці Львова чи Івано-Франківська.

 

На найбільшу паску чи великодній кошик наразі ще не наважились, а от зробити писанку та й ще й із квітів – зуміла, чим приємно здивувала односельчан. Допомагав їй втілити задум батько. За допомогою п. Ярослава були змайстровані спеціальний каркас у формі яйця та підставка. Каркас п. Орися обтягнула тканиною, на яку наклеювала великі штучні квіти різних кольорів. Писанка вдалася на славу. Якщо б у районі була своя книга рекордів, то, гадаю, це квіткове яйце було б чи не першим рекордсменом. Адже, незважаючи на квітково-барвистий розпис цього символу Великодня, писанка ще й за розмірами найбільша на Жидачівщині – висотою 1 м 60 см та в діаметрі 90 см. Для її прикрашання було витрачено 300 квіток. Милуватиме око ця дивовижна писанка аж до Вознесіння Господнього.

Оксана ФРАНКІВ.

Надрукувати