Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Зірничку буккросингу засвічено в дитячій бібліотеці

Традицію буккросингу українці перейняли від іноземців. Американський технолог Ром Хорнбекер започаткував цей рух в Америці: він просто залишив книги у людному місці і тим самим відпустив їх у «вільне плавання». Процес буккросингу складається з найпростішої дії, яка заснована на принципі «прочитав - віддай іншому». Ми залишаємо свої книги на вулиці, щоб будь-хто з бажаючих міг їх прочитати. Буккросинг – це рух, що налічує 800 тис учасників по всьому світу і змінює ставлення людей до читання та книжок.

 

У країнах Європи буккросинг працює за іншою схемою, ніж в Україні. Європейці можуть просто залишити книгу у громадському місці (парках, кафе, метро) . Хто потрапив на неї, читає і знову відправляє у подорож. Ідея так званого вільного буккросингу в Україні не прижилася – залишені книги вважали або загубленими або нікому непотрібними і привласнювали, а не передавали іншим. Згідно із правилами, потрібно зареєструватися на сайті буккросингу, там же слід зареєструвати книгу, якій відразу надають серійний номер. Книгу залишають у громадському місці, обов’язково помістивши наклейку із серійним номером та написом: “Ця книга не загублена», а всередині – інструкцію від власника. Новий власник мусить зареєструватися на сайті, вказати, де знайшов книгу. Таким чином можна простежити маршрут кожної відправленої книги.

 

Ідея подорожування книг через буккросинг дійшла і до працівників Ходорівської бібліотеки – філії для дітей.. Бібліотекарі вирішили стати разом зі своїми читачами членами буккросингового руху. Протягом певного часу з дітьми проводилась роз’яснювальна робота. Вони зрозуміли, що буккросинг – це нова розвага у пропаганді книги. Ви спитаєте, а навіщо воно потрібно? Коли дитина не має бажання читати бібліотечну книгу, то нехай читає «вільну» книгу-мандрівницю. Іноді кажуть, що мета виправдовує засоби. Тут же все навпаки: яка б не була мета, засоби – чудові. Дітям завжди подобається щось нове. От і на цей раз їм припав до душі безкоштовний обмін книгами.

Працівники бібліотеки вирішили скористатися простішим буккросингом. Вони оформили спеціальну буккросингову «безпечну поличку» із назвою «Засвітимо зірничку буккросингу». Тут діти можуть власні книги обмінювати на інші за своїми вподобаннями. Вони цілеспрямовано приносять і залишають книги в бібліотеці, щоб інші взяли їх почитати.

Таким чином книги мандрують від одного читача до іншого і не залежуються на полиці.

Дорогі діти, заходьте до нас в бібліотеку, забирайте «мандрівні» книги, залишайте свої, нехай процвітає буккросинг!

Лілія Магац,

бібліотекар Ходорівської бібліотеки-філії для дітей.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин