Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

У Ходорові відбувся літературний вечір, присвячений Ліні Костенко

Її поезія – це неповторність, хвилююча жага правди, збурення людської свідомості, пробудження національної гідності. Її твори, творча особистість на довгий час стали «персонами нон грата» в літературному середовищі радянської України. Та попри офіційну цензуру поезія Ліни Костенко, її романи у віршах жили в «підпіллі», поширювалися у «самвидаві».

 

Це тоді були написані й "Берестечко", і "Маруся Чурай", і вірші, що склали книжки "Над берегами вічної ріки" та "Неповторність», за яку поетеса отримала Державну премію України імені Т. Г. Шевченка. За книжку "Інкрустації", видану італійською мовою, Ліні Костенко 1994 р. присуджено премію Франческа Петрарки, якою Консорціум венеціанських видавців відзначає твори видатних письменників сучасності. 1998 р. у Торонто Світовий конгрес українців нагородив Ліну Костенко найвищою своєю відзнакою — медаллю Святого Володимира. 2000 р. Ліна Василівна стала першим лауреатом Міжнародної літературно-мистецької премії імені Олени Теліги.

Попри всі ці нагороди вона залишалась людиною не публічною, за неї промовляли її твори.

З великим нетерпінням читачі очікували на дебют Ліни Костенко в прозі. Її книга «Записки українського самашедшого» викликала велике збурення у літературному світі. На зустрічі із Ліною Василівною приходили тисячі її шанувальників. Шкода, що вона не побувала у Львові.

Та коли поет не йде до читачів, вони самі до нього горнуться. 19 березня у день уродин Ліни Костенко ходорівчани організували літературну світлицю, присвячену творчості цієї непересічної сучасниці.

Було багато поезії, звучала фортепіанна музика. У теплому, майже родинному колі зібралися освітяни, медики, гості міста. Ведучий, завуч Ходорівської ЗОШ №3 Анатолій Опенько задавав тон розмові. Охочі читали свою улюблену поезію, ділилися враженнями. У літературній світлиці відбулась і своєрідна презентація прозового роману «Записки сумашедшого», яку провела сама Ліна Костенко, щоправда з Харкова. Запис із цієї презентації мали змогу переглянути через мультимедійний проектор і ходорівчани. Організували таку присутність видатної поетеси у Ходорові голова МО КУНу Володимир Мелех, педагоги загальноосвітніх закладів міста та музичної школи.

Оксана ФРАНКІВ.

Фото: В. Олеськіва.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин