Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Ідемо з Кобзарем у майбуття

Збулось пророцтво мудрого Тараса,

Ми зрозуміли, що ми є народ.

У єдності, братерстві і любові

Йдемо ми разом до нових висот.

Саме такими промовистими рядками у МБК «Папірник» розпочався святковий концерт «Навіки в пам’яті народу», присвячений 197-й річниці від дня народження Т. Шевченка, який організував районний Народний дім. Ведучі сільські голови сіл Грусятич і Баківців О. Гавінський та І. Лалак у поетичному обрамленні пройшлися Кобзаревими стежками, стежками що стали прикладом для сучасності.

Відкрив святкування народний хор «Дністер» смт. Журавна (керівник В. Кравчук). Душевно і піднесено прозвучали «Заповіт», «Встає хмара з-за лиману», «Наш Кобзар».

Методист відділу освіти РДА, вчитель-словесник гімназії ім. О. Партицького О. Прокопів розповіла присутнім про ті великі випробування, які випали на долю Пророка. Однак він не корився і закликав до єднання: « Обніміться ж, брати мої, Молю вас, благаю!».

- Берімо від Шевченка мудрість, любов до України, йдімо з Кобзарем у майбуття, -наголосила Ольга Миронівна.

Продовжили захід творчі колективи Жидачівської музичної школи - дитячий хор (керівник О. Гивель), ансамбль бандуристів (М. Кузишин), камерний ансамбль (Н. Солопенко), оркестр народних інструментів «Дністрові зорі» (М. Жовтий). У їхньому виконанні прозвучали пісні та мелодії на вірші Т. Шевченка.

Народний вокальний ансамбль РНД «Лілея» подарував аудиторії музичні композиції «Садок вишневий коло хати», «Полюбила чорнобрива».

Кобзареві пісенні твори виконували також сімейний дует Марії та Ірини Пиріг з Гніздичева, чоловічий квартет «Опілля» із с. Грусятич (керівник В. Афтаназів), народний ансамбль «Горлиця» з с. Сугрова (Б. Катола).

До сліз зворушив глядачів виступ драматичного колективу Народного дому смт. Гніздичева (керівник О. Максимів), який показав сценку «Іван Гус» за поемою Т. Шевченка «Єретик».

Цього року ми відзначаємо 150-річчя з дня смерті Тараса. В його світлу пам'ять акордом прозвучала пісня « На високій дуже кручі», яку донесли до слухачів викладачі дитячої музичної школи.

Жидачівська центральна районна бібліотека організувала до свята книжкову виставку «Не мовкне слава Кобзаря», де було представлено «Кобзарі» найдавніших років видання, зокрема 1947 р. А працівники районного Народного дому представили твори декоративно-ужиткового мистецтва, зокрема вишиті українські рушники. Отож з гордістю можемо сказати:

Твої слова звучать і нині

І б’ють у душі мов у дзвін,

Живе Шевченко в Україні

І завжди буде жити він.

Ірина Шах.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин