Ми чуємо тебе, Тарасе, крізь століття

9 березня вклонитись пам’яті Великого Кобзаря на Тарасів майдан прийшла громадськість Жидачева, керівництво району, представники організацій та установ міста, учнівська молодь. До підніжжя пам’ятника Тарасу Шевченку поклали квіти, лунав його «Заповіт».

Славний геній Шевченка вчить нас відрізняти слова від полови, стати гордо на чати й невідступно стояти за правду святу, рідну землю берегти від іржі та облуди.

Не малюйте Шевченка плебеєм

У кріпацькій пошарпаній свиті –

Я в нім бачу лице Прометея

У одежі, із сонця відлитій.

Не малюйте Шевченка солдатом,

Не малюйте – він слухався долі.

Мій Шевченко завжди був крилатим,

Мій Шевченко завжди був на волі.

Духовні отці храмів Всіх святих, Святого Воскресіння Господнього відслужили панахиду. 10 березня минає 150 років від дня смерті вірного сина українського народу.

Про значення постаті Тараса Шевченка для кожного українця, про спадок, який він залишив для прейдешніх поколінь говорили у своїх виступах голова Жидачівської районної ради Ігор Кос, голова Жидачівської райдержадміністрації Сергій Коваль, міський голова Жидачева Володимир Левко. Представники влади наголосили, що від спільної праці кожного залежить подальша доля України.

У день народження великого Кобзаря на його прославу лунали поетичні рядки у виконанні учнів Жидачівського НВК ведучих Анни Голютяк, Олега Маслія, читців Ігоря Яремка, Остапа Матури. Прозвучала пісня у зворушливому виконанні Анастасії Бережнюк. Зведений хор храмів міста під керівництвом Михайла Малюса (акомпаніатори Володимир Кузишин, Володимир Бурмістров) виконав найвідоміші «Садок вишневий коло хати», «Реве та стогне Дніпр широкий».

Урочистості з нагоди 197-ї річниці від дня народження Тараса Григоровича Шевченка підготовлені творчим колективом МБК «Папірник» (режисер Надія Кореновська) продовжаться концертною програмою, що відбудеться 13 березня о 16 годині в приміщенні міського Будинку культури «Папірник».

Оксана ФРАНКІВ.

Надрукувати