Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Готуємось до відкриття музею Жидачівщини

Триває робота над відкриттям у Жидачеві історико-краєзнавчого музею.

Для вирішення організаційних питань до райцентру завітали директор Львівської галереї мистецтв Герой України Борис Возницький разом із своїми заступниками Володимиром Пшиком та Романом Заячківським.

Фахівці музейної справи 27 січня зустрілися із головою РДА Сергієм Ковалем та головою районної ради Ігорем Косом. В обговоренні також взяли участь міський голова Володимир Левко та директор музею І. Виговського в с. Руді Степан Ревуцький, головний спеціаліст відділу культури і туризму Оксана Зубрицька.

Як розповіла О. Зубрицька, основну увагу звертали на вирішення питань підпорядкування майбутнього музею, наповнення його фондів експонатами, а також проведення опалення і ремонту приміщень. Частина робіт із впорядкування будівлі колишньої податкової інспекції вже виконана. Сьогодні проблема в проведенні централізованого опалення. Також є потреба в частковій заміні дерев’яних конструкції перекриття даху.

Ведуться перемовини між районною владою та керівництвом податкової інспекції про переведення приміщення на баланс міста або картинної галереї.

Під час зустрічі Володимир Пшик говорив про концепцію та своє бачення структури музею. За попередніми планами, тут мали б бути представлені експозиції художників Жидачівщини, в історичній частині – Магдебурзьке право, символіка населених пунктів, окремо відтворено період визвольних змагань XIX-XX ст., а також кімната, присвячена експонатам народного промислу. Частину матеріалу для музею Жидачівщини, за словами О. Зубрицької, готові надати із фондів картинної галереї, а також Борис Возницький обіцяв посприяти у пошуках експонатів, що стосуються історії Жидачівщини, у фондах інших музеїв. Обов’язок же району залучити до наповнення виставкових залів експонатами, зібраними місцевими краєзнавцями. Мова йшла про те, що чимало експонатів можна було б залучити із музейних кімнат, що організовані при Народних домах.

Зі свого боку В. Пшик пообіцяв провести окрему зустріч із краєзнавцями і проконсультувати щодо наповнення фондів майбутнього музею.

Під час зустрічі керівництво району висловило своє розуміння важливості справи та обіцяло всесторонню підтримку. За попередньою інформацією, відкриття музею заплановано на осінь цього року.

Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин