Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Великий Зануссі в Ходорові!

Ходорівчани всіляко старалися, щоб перебування відомого режисера у їхньому місті запам’яталося, тому організували насичену програму, у ході якої Кшиштоф мав змогу ознайомитися з містом і околицями, побував у костелі, а на прем’єру прибув на бричці у супроводі Остапа Вакулюка.

Біля Палацу мистецтв можна було побачити і знімальні групи польського телебачення, й митців, які саме знімають документальний фільм про п. Зануссі, і місцевих журналістів, для яких приїзд до нас зірки такої величини є чи не найгучнішою подією у мистецькому житті не лише Ходорівщини.

Ще одним підтвердженням цьому був повний зал тих, хто прийшов на допрем’єрний показ фільму «Ефір», де одну з головних ролей зіграв наш земляк Остап Вакулюк. Гучними оплесками зустріли ходорівчани й гості міста метра. Леся Вакулюк, яка була ведучою, представила кінорежисера, розповіла про історію свого брата Остапа, як він познайомився із п. Зануссі і як він потрапив у картину.

Від міської влади привітала Кшиштофа Зануссі заступник голови міської ради Ольга Мельник. Слова подяки за приїзд до міста лунали від ксьондза Андрія Мігулки, мешканців Ходорова. А далі був прем’єрний показ фільму.

Дія стрічки «Ефір» розгортається на українських землях у часи Першої світової війни. Це спроба Кшиштофа Зануссі переосмислити міф про Фауста. Головний герой фільму - лікар. Він не вірить у Бога, а лише в науку, проводить над пацієнтами експерименти за допомогою ефіру. Простий український хлопець Тарас, якого грає Остап Вакулюк, стає помічником лікаря.

Це психологічне кіно, інколи важке для сприйняття, про вічні теми добра і зла, віри в Бога і спроби нечистого заволодіти душами. Це фільм про людські чесноти і потуги над собою у спробі залишитися Людиною.

Після перегляду фільму Кшиштоф Зануссі відповідав на запитання із зали, розповідав про зйомки та акторів, про плани на найближчий час.

Попри втому і насичений день (не треба забувати, що метру поза 80) Кшиштоф Зануссі погодився на інтерв’ю «Новому часу». До слова, разом з нами у розмові з метром брав участь наш колега-журналіст, земляк, редактор Ярослав Лижник.

Відповідаючи на запитання, чому саме режисер зупинився на Остапові Вакулюку, метр зазначив, що тут зіграли не стільки акторські здібності Остапа, як його внутрішня «чистота» поглядів і відвертість думок. Саме таким мав бути герой фільму, який не повівся на зваби, витримав біль і мордації, не зрадив, готовий був прийняти смерть.

У свою чергу «Новий час» подарував великому режисеру «частинку Галичини», яку уособлювала вощина із сотами меду з Журавненщини, чому режисер був приємно вражений. А нам на згадку залишився автограф метра з побажанням для наших читачів.

Андрій ДАНИЛЕЦЬ.

Фото «Новий час» та фотостудія «Оберіг» м. Ходорів.

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин