Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

У мандри Жидачівщиною

Днями вийшов друком перший туристичний довідник про район.

Жидачівщина надзвичайно багата своєю історією, археологічними та архітектурними пам'ятками, мальовничими краєвидами, по її території протікають одна з найбільших річок України – Дністер та швидкоплинні Стрий і Свіча, а ще пам’ятками садово-паркового мистецтва, заповідною перлиною – горою Бакоцино та ін.

Від ідеї до втілення минуло кілька років. І ось напередодні Нового року відділом культури і туризму РДА завершено роботу над виданням першої такої книги «Жидачівщина» (туристичний путівник). Над створенням книги працювали: краєзнавець Любомир Калинець, упорядник – Оксана Зубрицька, світлини - Мирона Дубика та Богдана Бирича.

Як зазначив керівник відділу із зв’язків з громадськістю та ЗМІ О. Хемій, на понад 20-ти сторінках видання із якісними та яскравими фотоматеріалами вміщено цікаву й різноманітну інформацію про Жидачівщину, її минувшину і сучасність. Зокрема подано карту району із схемою розміщення старовинних замків, городищ, міст-фортець, оборонних споруд, пам’яток архітектури. У вступній статті міститься розповідь про історію створення Жидачівського району, його географічне розміщення, природні багатства, про визначні археологічні та архітектурні пам’ятки, розвиток промислового потенціалу, аграрного виробництва, транспортного сполучення, про древні торгові шляхи, які пролягали Жидачівщиною, перші письмові згадки про м. Жидачів в «Іпатіївському літописі».

У книзі сказано, що минувшина краю тісно пов’язана із життям і діяльністю гетьмана України Івана Виговського, який мав маєтності у с. Руда і певний період проживав там. За свідченнями історичних джерел, саме в цих місцях знаходиться його могила. У 2004 році у с. Руда відкрито перший в Україні музей гетьмана України Івана Виговського, який сьогодні цікавить українців з різних куточків країни і світу, туристів з інших країн. Цікавими для гостей нашого краю будуть експозиції музею Слави Стецько, історико-краєзнавчих музеїв у м. Ходорові та с. Бортниках, літературно-краєзнавчого музею у с. Піддністрянах. Перлиною середньовічної архітектури краю є П’ятничанська вежа.

В канву історії краю вплетені події, пов’язані із іменами Івана Франка, Ірини Вільде, Романа Купчинського, Симона Петлюри, Євгена Петрушевича, Миколи Лебедя, Романа Рахманного, Слави Стецько, творця польської літературної мови Миколая Рея, який народився в містечку Журавні, та багатьох інших визначних особистостей, героїв національно-визвольної боротьби.

Краєзнавець Любомир Калинець у книзі підготував цікаву розповідь про наш край під назвою «У мандри «Жидачівською петлею», в якій поряд із яскравими фотоматеріалами міститься екскурс в історичне минуле десятків населених пунктів району, опис визначних пам'яток історії краю, сенсаційного археологічного відкриття на території с. Залісок - історичної пам’ятки початку IV тисячоліття до нашої ери, розповідь про древні палаци і замки, пам'ятки культури і мистецтва, про чарівні куточки природи Жидачівщини.

У путівнику міститься також опис 12 найбільш зручних туристичних маршрутів Жидачівщини.

Тож запрошуємо у мандри рідним краєм.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин