Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Про зв'язок поколінь

Урочистий історико-патріотичний круглий стіл «Сила нескорених» об'єднав у розмові сучасників різного віку. 13 жовтня, напередодні свята Покрови, Дня українського козацтва, Дня заснування УПА та Дня захисника України, у Жидачівській районній бібліотеці в партнерстві зі структурними підрозділами РДА, районного комісаріату, педагогами та учнями Жидачівської ЗОШ І-ІІІ ст. №2, працівниками районного Народного дому та представниками громадськості відбувся круглий стіл «Сила нескорених».

 

Розпочався захід виконанням гімну Українських Січових Стрільців «Ой у лузі червона калина».

 

Ведуча Галина Дереш розпочала розмову з екскурсу в історію свята - Дня заснування УПА, 75-ту річницю якого відзначаємо цьогоріч. Бійці нерегулярної «Армії без держави», які взяли в руки зброю, брали на себе чіткі обов’язки перед українським народом щодо боротьби «за повне визволення всіх українських земель і українського народу».

Вояки УПА приймали святе заступництво Божої Матері, присягнувши на вірність рідному народові. Вони урочисто складали присягу і дотримались її, «не пожалівши ні крови, ні життя… до останнього віддиху». Ця присяга є актуальною сьогодні. Учні Жидачівської ЗОШ №2 під керівництвом вчителя історії Петра Приходька відтворили дійство присяги вояків УПА.

Національно-визвольний рух торкнувся чи не кожної родини на Жидачівщині. Наша земля дала багатьох славних лідерів ОУН та УПА. За волю на полі бою полягло понад 2000 наших краян. На карті нашого краю сотні пам’ятних місць, до яких ще маємо можливість прийти. Про них стало відомо завдяки кропіткій праці Олексія Васильовича Данилишина, який зумів зібрати імена наших краян, місця найбільших битв, криївок та схронів у книгах «Дзвони пам’яті», «Повстанськими стежками Жидачівщини».

Під час зустрічі Олексій Васильович нагадав окремі епізоди свого непростого життя: підпілля, арешт, ув’язнення. Звернувся до молодого покоління не нарікати на долю, не збурювати міжусобну ворожнечу в час, коли російська імперія вкотре зазіхає на суверенітет України.

Олексій Васильович запропонував вчителям провести конкурс творчих робіт під гаслом «Моліться! Учіться! Працюйте! Тверезіться!».

Тема історичного минулого і зв’язку поколінь була лейтмотивом виступу члена ГО «Народний легіон» Володимира Гаврона. Він поділився тим. як напис на надгробку, що повністю співпадав з його прізвищем, іменем та по батькові, змінив його долю, спонукав детальніше вивчати події та людей національно-визвольного руху, ОУН, УПА та веде в подальшій громадській роботі.

Із хвилюючим щемом звучали слова виступу й жительки Жидачева Марії Турченяк, родина якої по лінії матері була тісно пов’язана з УПА.

Новітні герої України - Небесна Сотня та Герої війни на Сході. На їхніх плечах сьогодні тримається Незалежна Україна. Вони – не казкові лицарі, а близькі друзі, знайомі, рідні… Звичайні хлопці, яким в одну мить довелося стати захисниками України, Героями сьогодення.

Ця війна змінила нас усіх: сивочолих, молодих, геть юних і навіть дітей. За майже чверть століття існування держави Україна її народ уперше серйозно переосмислив чимало подій – історичних і сучасних.

З метою гідного відзначення осіб – захисників суверенітету та територіальної цілісності України під час проведення антитерористичної операції в Донецькій та Луганській областях встановлено відзнаку Президента України «За участь в антитерористичній операції».

Заступник військового комісара з територіальної оборони – майор Іван Ярославович Корвацький вручив нагороди нашим воїнам-землякам. Нагороджених відзнакою «За участь в антитерористичній операції» вітали бурхливими, вдячними оплесками.

Волонтери, активісти, медики, представники громадськості – вони також стоять на захисті держави, бо в перші дні війни та й нині надають колосальну допомогу війську. Вони – мирні воїни, діяльність котрих – зразок відданості та патріотизму.

Мрії про мир, добро та щастя на українській землі щиро звучали у пісні, яку виконав родинний ансамбль Яворських.

За інформацією сайту центральної бібліотеки Жидачівської РЦБС.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин