Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Зі скрині по сорочці – для музейної колекції

Колекція вишивки, одягу поповнюється ексклюзивними речами чи не щодня.

Ось буквально впродовж трьох тижнів до Музею історії та мистецтва Жидачівщини безцінні речі передали: Височан Ганна Олексіївна, с. Чертіж - спідницю, сорочку, пошевку (від матері Ковалишин Ксенії Федорівни); Гудзовата Марія Семенівна - рушник тканий на Пасху, обрус (3,5 м); Слюзар Анастасія Павлівна, с. Дубравка - кептар чорний; Беленець Анастасія, с. Чертіж - сорочку з 1900 р.(ткана червона уставка), краватку чоловічу; Пиріг Анастасія Юріївна, смт. Гніздичів - три рушники та салфетку; Пронюк Стефанія Василівна - фартух (вишневий з бісером 1914 р. від матері Гери Марії Теодорівни); Слюзар Меланія Іларіонівна, с. Чертіж - горсик матері 1897 р; Мороз Пелагія Юріївна з с. Подорожного - мамину сорочку; онучка Анна Маланич (Талама) з м. Жидачева - сорочку бабусі Анни Лупи з с. Протеси; Салабай Марія Василівна з с. Сидорівки – вишитий фартух з 1915 року. Також дерев’яну масничку із смт. Журавна передала Мельник Марія Миколаївна від своєї матері Гамлій Марії Михайлівни, 1929 р.н.

13 липня оглянулти зібрані речі, що скоро стануть музейними експонатами, приїхала Любов Василівна Сварник – працівниця Львівського музею архітектури і побуту «Шевченківський гай». Любов Василівна, яка робила і робить багато для того, щоб зберегти та описати вбрання Журавнівщини - Жидачівщини кінця XIX-першої половини XX ст., схвально відгукнулася про вже зібрані експонати та дала кілька корисних порад щодо майбутньої експозиції.

Любов Сварник разом із натхненницею цієї справи Ганною Олексіївною Маринець побувала у с. Сулятичах, Подорожному, Володимирцях, де поспілкувалась із старожилами, розпитала про ткацтво, обряд вінкоплетіння, весілля.

У найближчих планах представити для ширшого огляду колекцію повну одягу Жидачівщини. Таку тимчасову виставку планується організувати у співпраці із Львівським музеєм архітектури і побуту «Шевченківський гай», Музеєм історії та мистецтва Жидачівщини та Жидачівської міською радою.

Ініціативна група дякує усім, хто так радо відзивається на ініціативу відкриття постійної експозиції давнього одягу та вишивки в Музеї історії та мистецтв Жидачівщини. Окрема подяка працівникам та директору Жидачівського територіального центру соціального обслуговування Ігорю Процану, подружжю Богдані та Надії Самборським, кравчині Ользі Котів та Надії Підлісецькій за допомогу та підтримку доброї справи – збереження традиційного одягу, давньої вишивки Жидачівщини.

Звертаємося до усіх, хто може допомогти із жіночими манекенами. Маємо вже 10 жіночих сорочок, для яких їх бракуватиме. Тож, якщо хтось знає, де можна їх дістати, - підкажіть. Також для відтворення повного чоловічого та жіночого вбрання потрібні чоловічі штани, пошиті із домотканої тканини, жіночі запаски, спідниці, спесер. Будемо вдячні за дарунок до музейної експозиції.

Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин