«Запороги» Віталія Рогожі

28 березня у літературній вітальні Жидачівської районної центральної бібліотеки гостював автор історичної трилогії «Запороги», поет, прозаїк, драматург, лауреат президентської премії «Українська книжка року», член Національної спілки письменників Віталій Рогожа.

 

Презентуючи трилогію автор, розповідав про свої дослідження історії, інтерпретації постатей козацької доби, що вийшли у романі-трилогії «Запороги». У трьох частинах, роману читачі з погляду автора дізнаються цікаві, дещо несподівані для себе факти про часи Козаччини, про гетьманів Петра Сагайдачного, Богдана Хмельницького та Івана Мазепу.

 

Спілкуючись із гостями літературної вітальні, Віталій Дмитрович розповідав про себе, творчість, історичні дослідження, про свої спроби поєднати науку і релігію, а також про власний шлях від атеїста до віруючого. Окремої уваги заслуговує поезія Віталія Рогози з поетичних збірок «Парус в полнеба», «Волошки в житі».

Ця зустріч не випадкова. Так склалося, що доля Віталія Рогожі пов’язана з нашим районом. Свого часу п. Віталій працював у Жидачеві. Тож не дивно, що на зустріч із ним прийшли давні друзі та знайомі.

Довідка

Віталій Рогожа народився у 1947 році в селі Мурахівка Березнегуватського району Миколаївської області. Вірші почав писати ще у школі. У Миколаєві працював на заводі імені 61-го комунара. Закінчив Одеський інженерно-будівельний інститут. Член Миколаївського обласного літературного об'єднання при газеті «Южная правда».

Надрукувати