Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

«Змагаймось за нове життя»

Учениця Жидачівського НВК Марта Кулик стала дипломантом Всеукраїнського конкурсу, присвяченого творчості Лесі Українки.

11 березня у Чернівцях відбулися фінал та гала-концерт переможців ІІ Всеукраїнського конкурсу учнівської та студентської творчості "Змагаймось за нове життя" імені Марії Фішер-Слиж, присвяченого Лесі Українці.

 

Метою конкурсу є сприяння глибшому ознайомленню молоді зі спадщиною великої української поетеси Лесі Українки, виховання почуття патріотизму, національної гідності та особистої відповідальності за майбутнє нашої Батьківщини.

 

Приємно, що слова Лесі Українки і сьогодні звучать з вуст молоді в усіх куточках України. Підтримують захід Міністерство освіти і науки та Міністерство культури.

Конкурс, започаткований відомою громадською діячкою Канади, лікарем, меценатом п. Марією Фішер-Слижз, 10 років проводився в Криму. З окупацією Криму конкурс набрав ще більшої актуальності та сили й тепер мандрує регіонами України і збирає переможців у Києві.

Традиційно конкурс має три етапи: регіональний, відбірковий та фінальний із гала-концертом.

Цього року на Всеукраїнський конкурс учні та студенти надіслали близько чотирьох тисяч заявок. Організатори заходу, у якому багато років головує заслужений вчитель України Тетяна Захарова, відзначили, що учасниками конкурсу цього року стали мешканці майже всіх областей України, а також учасники з Італії, Придністров’я. Попри російську окупацію Криму його жителі залишаються серцем з Україною й беруть участь у цьому конкурсі. У змаганні взяла участь робота професійних авторів теле- і радіопередач для молоді - фільм Інни Дідик «Лесиними стежками».

До журі під головуванням Світлани Кочерги, професора, доктора філологічних наук, екс-директора Музею Лесі Українки в Ялті, увійшли відомі письменники, поети, журналісти, актори, науковці та громадські діячі Полтавщини та інших місцевостей України. Експерти дослідили всі конкурсні роботи й обрали близько 700 переможців. А місто Чернівці, яке пов’язане з долею двох геніальних письменниць – Лесі Українки та Ольги Кобилянської, у своїй красі й шляхетності вітало 300 учасників фінального етапу конкурсу.

У залі обласної філармонії м. Чернівців було по-буковинському затишно, по-домашньому тепло і щиро. Всі переможці отримали призи й нагороди.

Серед учасників гала-концерту уже другий рік присутня учениця 7-А класу Жидачівського НВК Марта Кулик (керівник Ольга Грушинська), яка гідно представила свій навчальний заклад і справедливо стала переможницею, отримавши диплом І ступеня у номінації «Декламація».

Мартуся Кулик: «Емоції переповнюють. Свято було наповнене якоюсь божественністю, невимушеною обстановкою, привітними людьми і великим поетичним словом. Гордістю є те, що, крім перемоги, ми мали змогу виступити у Чернівецькій філармонії на гала-концерті, в який увійшли тільки кращі номери, у тому числі і поезія «До мого фортепіано», яку я читала Приємно було побувати на одній сцені з учасниками з Полтави, Волновахи, Луцька – з усіх куточків України.

Усе життя Лесі Українки – це боротьба! Борімося за свою державу і обов’язково переможемо!»


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин