«Прощання з колядою» в Журавні

12 лютого у храмі святого Архистратига Михаїла смт. Журавна вперше відбулося святкове дійство «Прощання з колядою».

 

У церкві зібрались журавнівці та гості селища, щоб насолодитися співом місцевих хорів (дорослого та дитячого), ансамблю та разом у коляді й щедрівці прославляти народження Божого Дитятка.

 

Організатор свята вчитель історії Журавнівського НВК та громадський діяч Надія Цибак разом із ведучою заходу ученицею 8-А класу Христиною Семчишин розповіли присутнім про те, що коляда, переходячи з покоління в покоління, є отим чистим джерелом, яке наповнює людські серця щедрістю і добротою, наближаючи їх до Бога.

Учасники церковних хорів під керівництвом регента Василя Кравчука виконали давні коляди та щедрівки. Прекрасним співом зачарували учасники жіночого ансамблю під керівництвом Степана Ковальця. А також пролунали віншівки та побажання миру, добра, любові від учнів 3-Б класу.

У заключному слові декан о. Роман Гринишин подякував хористам, які своїм співом прикрашають Святу Літургію, а також керівнику дійства за те, що вона підтримує українські традиції та плекає духовність.

Слід зазначити, наскільки багатою є наша пісенна спадщина, бо колядки лунали різні, та було в них одне спільне - любов до Бога й України.

Ірина Гишпіль, керівник гуртка художнього слова.

Надрукувати