«Диво Різдвяної ночі»

По всій Україні у святковий різдвяний час лунає коляда. Добре знайома усім прабатьківська мелодія шириться містами й селами, від оселі до оселі, стукаючи у двері кожної домівки. Цьогоріч величне Таїнство Різдва Христового для тейсарівчан набуло особливого сенсу та глибокого змісту. Бо здійснили благодійний візит до хворих психоневрологічного диспансеру, що у с.Жирова, та діточок Лівчицької школи-інтернату. Ця місія, ініційована парохом церкви Святого Володимира Великого, о. Михайлом Трілем, сподіваємось, стане для парафіян хорошою традицією.

 

Разом із різноманітними гостинцями-смаколиками, яких щедро наготували парафіяни, на відвідини до потребуючих вирушили вертеп, діти зі сценкою «Диво Різдвяної ночі» та молодь з новорічними віншуваннями та засіванками, яких творчо і натхненно підготували директор Народного дому С.Буцяк та вчителі Тейсарівської ЗОШ В.Кузбит, У.Буцяк та О.Худ. Дзвінка й радісна колядка, що щиро лунала з дитячих уст на добро і щастя, Євангельська оповідь про народження Спасителя, сценічно передана молоддю, різдвяні віншування та побажання, в яких діти так душевно й ревно закликали кожного відкрити Ісусу своє серце, щоб Месія очистив його, зігрів благодатною любов’ю і світлом небесним прогнав темряву – все це Різдвяне дійство сповнило серця присутніх невимовним трепетом, святим супокоєм і божественною радістю.

 

Отець Михайло, звертаючись до хворих із щирим вітанням та словом підтримки, наголосив, що в убогій і потребуючій людині приходить до нас сам Христос. Ісус присутній поміж людей у виді хворих та немічних, голодних і полонених, забутих і ув’язнених, вдів та сиріт. Ось чому все те, що ми зробили для свого ближнього, Господь сприймає так, наче б ми це зробили особисто Йому! Парох запросив усіх до творення діл милосердя, адже кожен милосердний вчинок – це щабель сходів, що ведуть до небес.

Наша благодійна мандрівка завершилася спільною подячною молитвою в Кохавинських святинях: спочатку тепло й гостинно зустріли нас сестри-монахині Пресвятої Богородиці Фатімської і почастували смачним обідом, а потім всі учасники мали можливість наповнитися силою чудотворної ікони Матері Божої Кохавинської.

Поїздка, що відбулася, стала чудовою нагодою для парафіян по-новому осмислити суть свята, укотре пригадати, задля чого живемо, й утвердити свої морально-ціннісні орієнтири, а також принагідно перейнятись величною різдвяною атмосферою. Нехай радісна звістка про народження Ісуса наповнить усіх нас вірою і надією на довге й щасливе життя в Божій ласці, в мирі, в доброму здоров’ї, в любові та достатку.

Уляна Буцяк.

Надрукувати