Брати Капранови у Жидачеві презентували свій новий роман «Забудь-річка»

Віталій та Дмитро Капранови хоч українську зовсім не вивчали, але усі свої твори пишуть виключно нею. 28 жовтня письменники та видавці брати Капранови спілкувались із поціновувачами української книги в м. Жидачеві.

 

Брати Капранови мандрують Україною, виступаючи у великих та малих містах кожної області, спілкуючись з своїми читачами, презентуючи українську культуру та свій новий роман «Забудь-річка». У жовтні Дмитро та Віталій їздили Львівщиною, а саме 28 жовтня завітали до Жидачівська центральної районної бібліотеки. Організатор туру – мистецьке об’єднання «Стендаль».

 

Відомих українських письменників, публіцистів, видавців, громадських діячів, засновників літературних премій та конкурсів представили ведучі літературної світлиці Ольга Прокопів та Галина Дереш.

Письменники розповіли не лише про свій новий твір, а й поділилися із присутніми секретами творчості.

Дія роману «Забудь-річка» відбувається на тлі війни та повоєнних подій: «Троє молодих людей завдяки гримасі долі потрапляють на війну під одним іменем – Степан Шагута. Комсомолець воює у дивізії «Галичина», син офіцера УНР – у Червоній армії, а польський жовнір – в УПА. За багато років по тому випадково зустрічаються двоє їхніх нащадків і між ними спалахує кохання.

Герої ведуть родинне історичне розслідування трьох доль, які переплуталися і стали фактично однією потрійною долею – долею українця на Другій світовій війні. Назва роману походить від старого язичницького символу – Забудь-річки, що розділяє світ живих та світ мертвих. Саме така Забудь-річка протікає між поколіннями в кожній українській родині», кажуть про роман брати Капранови.

Під час зустрічі письменники розповіли про себе, свою творчість, книговидавництво та українську культуру.

На згадку про зустріч організатори «Літературної вітальні» подарували видання про Жидачів і збірку творів школярів нашого району, а зразковий вокальний ансамбль «Струмок» (керівник Оксана Дахній) – музичне вітання.

Надрукувати