Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Народному ансамблю «Наддністрянка» - 65!

13 березня в Палаці культури м. Ходорова відбувся творчий вечір з нагоди відзначення 65-ліття заснування колективу Народного ансамблю танцю «Наддністрянка». У цей святковий день у залі та на сцені зібралися всі покоління великої творчої танцювальної родини.

Привітати ювілярів прийшли також представники духовенства, народний депутат України Андрій Кіт, голова Жидачівської районної ради Ігор Кос, заступник голови райдержадміністрації Ольга Мельник, міський голова м. Ходорова Олег Коцовський.

«Опільська трясунка», «Наддністрянське весілля», «Червона калина» - оригінальні, автентичні танці, за якими знають ходорівську «Наддністрянку» по всій Україні. Танцювальними композиціями, створеними на основі галицьких традицій, танцювальний ансамбль здобув популярність і звання одного з кращих колективів Львівщини, а керівник ансамблю, автор цих танцювальних шедеврів Юзефа Коцовська отримала звання «Заслуженного працівника культури України».

Народний ансамбль танцю «Наддністрянка» заснований у далекому 1951 році. Першими його керівниками були Марія Носова та Василь Лашманов. З 1963 року ансамбль очолила Юзефа Коцовська. «Наддністрянка» брала участь у відродженні української державності на зорі 1990-х. Колектив побував у Запоріжжі, на Хортиці, у Дніпродзержинську, Харкові, Херсоні, Миколаєві, Очакові. Брав активну участь у підтримці референдуму за Незалежність України. Колектив був учасником міжнародного фестивалю танцю у м. Луцьку, фольклорного фестивалю в м. Чорткові, фестивалів «Бойківський дворик», «Лемківська ватра» у Монастирищах на Тернопільщині. «Наддністрянка» представляла Ходорів та Жидачівщину на фестивалі-конкурсі народного танцю, присвяченого 100-річчю з дня народження П. Вірського у м. Києві, й була нагороджена дипломом. Колектив «Наддністрянки» представляв українське народне мистецтво танцю й у кількох країнах Європи.

У ходорівському танцювальному колективі «Наддністрянка» виросло нове покоління танцівників, які стали відомими керівниками хореографічних колективів. Це, зокрема, заслужений діяч культури України Володимир Чмир, Ірина Маськович, Ольга Приймич, Лев Ферцак, Наталя Вороній, Тетяна Барнась, Галина Кадюк, Оксана Стойко, Наталя Олексина.

Вітаючи колектив із таким вагомим творчим ювілеєм, заступник голови РДА Ольга Мельник подякувала його учасникам та керівнику Юзефі Коцовській за самовіддану працю на ниві культури та вручила подяку від керівництва райдержадміністрації, подарунки, квіти й побажала нових творчих успіхів.

Фото Богдана БИРИЧА.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин