У „Музеї історії та мистецтва Жидачівщини” в рамках відзначення Шевченківських днів відкрили виставку живопису

6 березня у приміщенні „Музею історії та мистецтва Жидачівщини” – філії Львівської національної галереї мистецтв ім. Б.Г. Возницького – в рамках відзначення Шевченківських днів відбулося урочисте відкриття виставки живопису, на якій представлено близько півсотні творів живопису відомих художників Стрийщини: Юрія Бандери, Романа Берездецького та Ігоря Сивика. У відкритті виставки взяли участь представники владних структур та громадськості Жидачівщини, місцеві художники та юні таланти.

Заступник генерального директора Львівської національної галереї мистецтв ім. Б. Г. Возницького Володимир Пшик у своєму виступі під час відкриття виставки зауважив, що 10 березня в Україні і світі вшановують 155-ту річницю пам’яті Тараса Шевченка. У 2016 році в Україні також відзначатимуть 90-річчя від дня народження Бориса Возницького, завдяки якому у Жидачеві відкрили цей музей. У цьому році відзначатимуть і 160-річчя від дня народження І. Франка, 150-річчя від дня народження М. Грушевського. Україна не тільки щедра й багата своїми родючими чорноземами, а й видатними особистостями, про яких знає весь світ.

Учасників виставки привітав заступник міського голови Жидачева Ярослав Гаврильчук. Науковий співробітник Львівської національної галереї мистецтв ім. Б. Г. Возницького Степан Ревуцький повідомив, що відвідувачі музею зможуть насолоджуватися мистецькими полотнами художників Стрийщини протягом місяця. Він також зауважив, що сьогодні музей живе повноцінним життям. Напередодні тут експонували виставку, присвячену постаті Митрополита Андрея Шептицького, а вже у квітні відкриють нову виставкову експозицію, яка розповідатиме про Хресну Дорогу українського народу.

Надрукувати