Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Традиції у Гніздичівській об’єднаній громаді зберігаються і поширюються

Зима найбагатша пора на свята. Можна сказати, що цей період приготування та святкування - це Богом благословенний час для того, щоб забути старі образи, перепросити тих, кого ми могли образити, подякувати тим, хто зробив нам добро чи просто був поруч з нами протягом цього року, а ще зберігати і поширювати традиції своїх дідів та батьків.

Дотримуються давніх традицій та з покоління в покоління поширюють їх і у Гніздичівській об’єднаній громаді.

 

Напередодні Нового року мешканці с. Руди стали учасниками відкриття новорічної Ялинки.

 

Вечірньої пори п’ятиметрова Лісова красуня засяяла святковими вогнями у центрі села та зібрала у хороводі і дорослих, і малих. Для них напередодні зимових свят лунали новорічно-різдвяні привітання у концертній програмі за участю колективів художньої самодіяльності Народного дому села, а саме дитячого вокального ансамблю «Сонечко», солістів Аліни Грими і Вікторії Гніздор (керівник О. Грима) та жіночого ансамблю «Берегиня» за участі учениці 4-го класу Ірини Параски (керівник Г. Салдан), танцювального колективу (керівник Н. Сеньків) і учнів 2-го класу Рудянської СЗШ (вчитель Н. Мельник).

Передноворічне свято відбулося безпосередньо завдяки ініціативі депутатів села Михайла Винника, Ірини Лабай та Ігоря Цебрія. Проте, як зазначила у своєму виступі наприкінці свята Ірина Лабай, жодна ідея, якою б вона не була геніальною, без підтримки залишається тільки ідеєю. Відтак за вагомий внесок в організацію заходу ініціатори щиро подякували односельчанам Андрусишину Михайлу, Гучкові Роману, Гримі Володимиру, Барану Роману, Шведу Андрію, Бєломєстову Олександру, Ференсу Ярославу, Кобрій Наталії, Ланчак Марії, Гулей Марічці, Маник Світлані, Мельник Наталії та її сину Василю, Драган Марії, Форті Оксані, Майкут Лесі та її доньці Христині, Трембецькій Оксані, Пиріг Роксолані, Гримі Аліні, Витаку Вадиму, Стрелецькій Ярині, Попович Марті, Парасці Ірині, Фроловій Лілії, Ковчак Тетяні, Салій Любі, Шведу Ігорю, Гебрі Володимиру, директору та вчителям початкових класів Рудянської СЗШ, сім’ям Винників та Лабаїв. Особлива подяка місцевому художнику Гоцу Роману за тематичне оформлення свята.

Слова вдячності цього вечора звучали для односельців Барана Василя, Бартновських Івана та Уляни, приватних підприємців с. Руди Салдана Володимира та Салій Марії. Власне завдяки їхній фінансовій підтримці на головній Ялинці засяяли сотні вогників, а передноворічне свято для присутніх на ньому дітей мало солодке завершення. За власні кошти придбали частину ялинкових прикрас і працівники Народного дому та бібліотеки села.

Лісова красуня Руди об’єднала у турботах активістів громади напередодні та єднала упродовж зимових свят усіх мешканців села. І стала місцем зустрічі, де лунали дитячий сміх і коляда.

А вже напередодні Старого Нового року колектив учнів Гніздичівської школи «Оберіг»у супроводі вчителів Кузишина Михайла, Масендич Ірини, Трачука Олександра, Вибрановської Катерини, Семчишин Надії, Грудлевської Уляни та Семчишина Сергія у столиці на Софійській площі біля головної ялинки країни вітав киян та гостей міста з інших регіонів. Діти подарували всім охочим ціле театралізоване дійство – вони співали щедрівки та різдвяні пісні, а також, за традицією, "водили козу". Не забули відвідати та привітати і Фонд Східна Європа, де ГО «Оберіг Гніздичева» об’єднаної громади є учасником проекту місцевих грантів у рамках програми ЄС «Підтримка реформи місцевого самоврядування в Україні», яку виконують ФСЄ та Інститут Громадянського Суспільства. «І до нас сьогодні завітали щедрівники! Та такі талановиті! Колектив старшокласників Гніздичівської ЗОШ. Понад годину ми дивилися справжню виставу, де сплелися колядки, щедрівки, сценки, пісні та танці!!! Подивіться, яка талановита молодь у нас росте!!!», - саме так відгукувалися про наших дітей у Фонді. Обдарували вітальним концертом також Фонд «Монсанто Україна», центральний офіс Благодійного фонду Олега Канівця «Добре серце», центральний офіс ПАТ «Кохавинська паперова фабрика» (де п. Лариса Титикало щедро подякувала щедрувальникам), АТ УКР ТОЙС, Швейцарське бюро співробітництва в Україні, компанію «Боїнг» в Україні та наших земляків, вихідців із громади - фірму під керівництвом Володимира Нетреби.

Діти разом із вчителями повернулися у громаду з «колядою», новими друзями та партнерами й творчими планами на наступний рік.

Підготувала Ольга Баран.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин