Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

«Посвячене життя» - виставка, присвячена 150-річчю Митрополита Андрея Шептицького

4 грудня у Жидачеві, в «Музеї історії та мистецтва Жидачівщини» в рамках відзначення 150-річчя від дня народження Митрополита Андрея Шептицького відкрито виставку «Посвячене життя».

Експозицію підготували працівники Львівського музею історії релігії. У Жидачеві виставка експонуватимуться впродовж двох місяців.

Заступник голови РДА Ольга Мельник висловила вдячність організаторам за можливість розмістити виставку в Жидачеві й закликала присутніх відкривати для себе та інших постать Митрополита Андрея Шептицького.

Директор музею Степан Ревуцький запросив присутніх оглянути експозицію, а керівник відділу культури і туризму Жидачівської РДА Зіновій Тимофтевич представив авторів виставки – працівників Львівського музею історії релігії, зокрема його директора Ореста Малиця, завідувача виставковим відділом Руслану Буряк і завідувача відділу історії УГКЦ Наталію Маклашенко.

Відвідувачі виставки дізналися про родину Шептицьких, про художній хист майбутнього глави Церкви, його військову кар’єру та про ціль його життя – служіння Богові й людям.

Андрей Шептицький заснував греко-католицьку Богословську академію у Львові, збудував чотири школи, дві духовні семінарії, фінансував навчання здібної молоді за кордоном. Для селян заснував земельний банк, а власний будинок віддав під лікарню, де бідних селян лікували безплатно. Заснував перший в Україні Національний музей і придбав для нього майже 15 тисяч експонатів.

Нелегкі часи випали на рід Шептицьких у воєнні роки: 27 вересня 1939 в Прилбичах працівниками НКВД було розстріляно брата А. Шептицького Лева з дружиною, всіма членами сім'ї, а сімейний маєток Шептицьких розграбовано, усипальницю сплюндровано.

Завдяки старанням Митрополита Андрея та його рідного брата єпископа Климентія вдалося у часи Другої світової війни зберегти життя сотням євреїв. За це в 1996-му отець Климентій отримав звання «Праведник народів світу».

Захід урізноманітнили виступи народного вокального ансамблю «Лілея» (районний Народний дім) та струнного квартету Жидачівської музичної школи.

Цікавий факт що пов’язує Шептицького з Жидачевом розповів заступник міського голови м. Жидачева Ярослав Гаврильчук. У 1912 році Митрополит відвідав Жидачів та освятив іконостас церкви Святого Воскресіння Господнього, молився перед Чудотворною Жидачівською Орантою.

Митрополит Андрей Шептицький неодноразово перебував на Жидачівщині з візитацією у наших храмах. Збереглися відомості про маєток Шептицьких у Дев’ятниках та Калинівці.

Сьогодні в музеї Жидачівщини виставляються роботи скульптора Романа Романовича, який багато з них присвячував величній постаті Митрополита Андрея Шептицького.

Дирекція «Музею історії та мистецтва Жидачівщини» сподівається, що виставка, присвячена постаті Андрея Шептицького, зацікавить багатьох жителів району, а освітян і поготів, й вони залюбки привозитимуть до музею своїх учнів.

Музей відкритий для відвідувачів щодня з 9 до 17 години (крім понеділка) та у неділю – з 9 до 15 год.

Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин