Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Незабутня зустріч з майстрами слова

Докорінна зміна життя нашого суспільства вимагає термінового вирішення найважливішої соціальної проблеми – формування гармонійно розвиненої, духовно багатої особистості. Душа дитини шукає прихистку, бо ще ніжна і беззахисна, чиста і сприймає усе. Тому покликання вчителя – навчати дітей, на крилах їх піднімати, ласкою зігрівати, добром напоїти їхні серця, і безмежно любити. Ця вчительська мудрість завжди супроводжує кожного вчителя. Досягнути успіху, зробити наполегливість кращим своїм другом допомагають учителям-словесникам методист Жидачівського РМК О.М. Костик-Прокопів, вчитель-методист Вовчатицької ЗОШ І-ІІ ст. О.М. Пшик, керівники творчих груп вчителів Жидачівського району В. В. Дзявронок, В.С. Кісіль. З їх ініціативи систематично проводяться навчання, майстер-класи, методичні діалоги, педагогічні мости.

Нещодавно під їх професійним керівництвом та з допомогою учителів-словесників Зарічанської та Млиниської ЗОШ І-ІІ ст. відбувся семінар на базі Жидачівської ЗОШ І-ІІІ ст. №2. Директор школи О.Т. Мальцева знову гостинно відчинила двері школи для вчителів Жидачівського та Журавнівського округів, для запрошених гостей.

Зі словами щирої подяки за сумлінну та плідну працю на вчительській ниві, за високі результати у ЗНО, предметних олімпіадах до вчителів звернулись голова Жидачівської РДА О.В. Пітула, керівник відділу освіти Жидачівської РДА М. М. Чмелик Розмова з гостями велася у формі дружнього діалогу.

Згодом О.М. Прокопів та О.М. Пшик провели панораму творчих ідей, представляючи збірники творчих напрацювань учителів. Ці книги стануть добрим орієнтиром для вчителів-словесників. Подані конспекти, тексти навчально-методичних посібників ознайомлюють учнів з подіями, що відбувалися на території Жидачівщини, розповідають про події новітньої історії України.

Вчителі зарубіжної літератури побували у творчій лабораторії методиста зарубіжної літератури НМЦО м. Львова Г. В. Мрачковської, яка провела майстер-клас «Використання нетрадиційних форм роботи на уроках зарубіжної літератури та в позакласній роботі».

Також учителі зустрілися з автором посібників-хрестоматій із зарубіжної літератури Ніною Міляновською. Учителі схвально відгукуються про посібник, де подаються всі тексти літературних творів, що передбачаються навчальними програмами. Вони містять і відомості про художні твори, життєвий і творчий шлях авторів.

У нас в гостях побували і ювеліри слова, методисти з української мови та літератури НМЦО м. Львова О. Бєлова, О. Галамай. Проведений ними тренінг «Життєтворчі цінності особистості» подарував учителям хвилини творчого натхнення.

У педагогічній майстерні учителі української мови та літератури проводили знайомство «Я крізь призму творчості», виконували вправи «Решето», «Народ скаже як зав’яже». Учителі творчо і активно співпрацювали у групах, малювали, доповнювали, вибирали, пояснювали, робили колажі. Приємним сюрпризом для вчителів стали цукерки-побажання.

Цікавою і багатою була й презентація їх книжки «Зерна мудрості. 115 вправ з ключами». Вона стане хорошим додатком до планування уроків, зацікавить своїми завданнями учнів.

У стінах Жидачівської ЗОШ І-ІІІ ст. ми зустрілися з письменниками, відомими своїми творчими здобутками. Кожен із них є особистістю, за плечима у кожного творчий життєвий шлях. У літературній вітальні вчителі-словесники та бібліотекарі району спілкувалися з Людмилою Когут – авторкою жіночих романів, яка презентувала свої книги, стрижневою темою яких є жіноча доля, іноді складна, але незвичайна, дивовижна та захоплююча. Її книжковий світ створений для друзів, для людей, котрі вміють читати, думати, слухати, плакати, співчувати, вірити та прощати. У її творах майстерно вплітаються людські долі, життєві перипетії. Їх об’єднує віра в себе, в добро, в життя. З насолодою слухали ми розповідь Людмили Когут про її героїнь – добрих людей, і своїми діями вони ніби промовляють до читача: «Спрямовуй промінець свого світла туди, де панує суцільна пітьма».

Приємною та захоплюючою була розмова з Володимиром Шовкошитним – поетом, прозаїком, публіцистом, громадським діячем, щирим патріотом української нації. Разом з письменником ми поринули у тривожний світ минулого і сьогодення. Усі слухали Володимира Шовкошитного, перехоплюючи кожне його слово, тамуючи подих, вбираючи життєдайні слова. Володимир Федорович надзвичайно цікаво розповідав про народження своїх книг, про свою творчу і волонтерську працю. До глибини душі та сліз зворушувала патріотична, прониклива поезія автора, яка закликає всіх не залишатися байдужими до долі держави…

Письменники подарували свої книги для Жидачівської бібліотеки та методичного кабінету.

Навіть коли зустріч офіційно закінчилась, учителі ще довго спілкувались з майстрами слова, ставили запитання, брали автографи на пам'ять. Від приємного спілкування з гостями семінару учителі отримали духовне та моральне збагачення, залишились неповторні враження.

Такі зустрічі-навчання потрібно проводити частіше.

В. Кузбит.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин