Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Що ми знаємо про свій Гімн?

Що ми, українці, знаємо про свій Державний Гімн? Хтось назве авторів, хтось похвалиться тим, що пам’ятає повний текст головної пісні країни. Зазвичай наші пізнання у цій царині цим і завершуються. А от учні 6-А класу Жидачівської ЗОШ №2 та їхні педагоги – Ірина Ярославівна Баліцка – вчитель музичного мистецтва та художньої культури і Тетяна Іванівна Чвак – керівник драматичного колективу «Дивосвіт» під час пізнавального уроку на тему «Славетні імена України-2015. Михайло Вербицький», що був присвячений 200-й річниці з дня народження Михайла Вербицького, розповіли нам надзвичайно багато цікавинок.

Дізналися нове ми і про Гімн, і про його авторів, і навіть прослухали першу версію «Ще не вмерла Україна», який виконав вокальний ансамбль школи «Ліра». А народний струнний ансамбль "Cantabile" Жидачівської дитячої музичної школи у складі Наталії Солопенко, Олега Тижбіра, Лілії Арендарчук та Марії Бачало подарував чарівні мелодії композитора Вербицього.

Ведучі розповідали про життя автора музики Гімну, учні доповнювали оповіді віршованими рядками. А ще для нас було відкрито маловідомі факти з життя головного музичного твору України. Ми дізналися, що первісну музику до «Ще не вмерла Україна» М. Вербицький написав для солоспіву в супроводі гітари, а вже згодом розробив її для хору. Урочисто виконали цей хоровий твір уперше в Перемишлі 1 липня 1864 року, у день Св. Івана Хрестителя. А ще наш Гімн, який, немов веселка, поєднав наддніпрянців із галичанами, благословив єпископ Тома Полянський.

Розповіді і красива жива музика у виконанні гостей неординарного уроку чудово поєднувалися з відеоматеріалами, що розповіли нам про надзвичайно оригінальні виконання Гімну України – рок-версію харків'янина Микити Рубченка, масовий спів під час концерту «Океану Ельзи». Ще більш людним виконання Гімну було під час святкування Нового 2014 року. Тоді на Майдані головну пісню України виконали одночасно 100000 осіб. Завдяки такому показнику Україна навіть збиралася подати заявку до Книги рекордів Гіннеса.

Учасники цікавого уроку також дізналися про те, що Гімн можна виконувати не лише співом - у Черкасах діти з вадами слуху за допомогою емоцій та жестів «заспівали» головну пісню країни. А минулого року латвійський хор у фіналі популярного в країні конкурсу "Latvija dzied!" ("Латвія співає!") прославив Гімн України, висловлюючи таким чином підтримку українцям. Учні та гості мистецького заходу прослухали Гімн на волинці та на віолончелі.

Захід завершився, діти побігли на інші уроки, дорослі розійшлися у своїх справах, але у кожного в душі залишився жевріти вогник гордості за приналежність до великої нації – українців.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин