Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Ой на Івана та й на Купала

Під такою назвою відбулося театралізоване дійство на ставку між селами Бортники та Молодинче, організоване молоддю цих сіл та села Букавини на базі Народного дому с. Бортник.

Розпочалось свято танцем «Квітка-душа» у виконанні дівочого колективу. Далі виступи солістів, дуетів, вокального ансамблю чергувались з традиційними купальськими обрядовими діями - дівчата вбирали Морену, хлопці з неї кепкували та вихваляли свого Купала. І ось ведуча каже: «Ну що, дівчата, час вінки на воду пускати, свою долю шукати». Відтак на човні в супроводі Русалок являється Водяник та сходить на берег. Свято продовжує танець «Пливе вінок». Аж раптом по той бік річки з гори у воду котиться вогняне колесо, отже час купальське вогнище запалювати. Лунає пісня «А купальська ніч», і хлопці з дівчатами танцюють навколо вогнища. Відьми, що з’являються несподівано, додають святу веселощів, жартів і гостроти, та їх проганяє Водяний.

Дійство завершують танець «Березнянка» та пісня-побажання. Численні глядачі тепло зустрічали самодіяльних артистів, які подарували їм двохгодинне шоу. Ведуча свята Оксана Труш подякувала за допомогу в проведенні заходу Тарасу Сарахману, Володимиру Цукорнику та Ользі Гурді.

До речі, на святі були організовані виїзна торгівля та катання дітей на човні. Але воно відбулось у першу чергу завдяки нашій прекрасній та активній молоді, яка відроджує й примножує прадавні традиції народу. З такими нащадками Україна має майбутнє!

Володимир ЦУКОРНИК.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин