Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Поезії Шевченка вишито на полотні

На такий сміливий і неординарний крок наважилися педагогічний та учнівський колективи Піддністрянського НВК.

Ідею, висловлену заступником директора з виховної роботи, керівником гуртка вишивки Л. Зубрицькою, радо підхопили учні, колеги та батьки.

Оскільки ідея вишитого «Корбзаря» вже не нова для українців, зокрема й для жидачівців (всі ми пам’ятаємо, якого оригінального «Кобзаря» вишили бібліотекарі району), то в Піддністрянському НВК до втілення свого проекту «Шевченко в нашім краю» підійшли оригінально: відібрали поезії Шевченка, присвячені долі жінки-матері, берегині родинного вогнища.

Книга Шевченкових поезій зроблена в одному стилі, де уривки з творів вишиті нитками бордової барви, на кожній із сторінок до поезій підібрано характерний візерунок. Кропітка робота тривала близько двох місяців. Коли всі сторінки були готові, постала проблема, як оформити їх так, щоб витворити книгу. Й тут на допомогу вишивальницям прийшла головний редактор часопису «Ходорівщина» Марія Крайківська, яка порадила скористатися послугами палітурниць Стрийської міської друкарні Галини Романишин та Ярослави Івашків. Завдяки цим людям, професіоналам друкарської справи, вишиті сторінки лягли в основу справжньої книги.

Вінець спільної – праці оригінальна книга з вишитими поезіями Тараса Григоровича Шевченка – сьогодні одна з багатьох цінних надбань у колекції Піддністрянського НВК. Над створенням книги працювали Роксолана Теодоровська (6 кл.), Сніжана Лашко та Наталя Крива (9 кл.), батьки Розалія Березюк, Світлана Нагірняк, вчителі Юлія Богданова, Марія Дектеренко, Іванна Мельник, Ганна Могильна, Галина Самохвалова, Ганна Стасів, Оксана Русин. Керівник проекту «Шевченко в нашім краю» – Людмила Зубрицька.

Презентація такого оригінального й єдиного в своєму роді примірника книги відбулася на всезагальній шкільній лінійці у Піддністрянському НВК. Цього тижня роботою своїх вихованців, колег та батьків Л. Зубрицька похвалилися у редакції «Нового часу» та продемонструвала керівництву Жидачівської районної ради.

Гадаю, для цієї книги мандрівка лише розпочинається, адже такі роботи не мають припадати пилюкою забуття, а слугувати натхненням для творчих пошуків та оригінальних рішень для інших колективів й творчих людей.

Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин