Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

У вінок Кобзареві

Наближаються ювілейні дні вшанування пам’яті світоча українського народу Тараса Григоровича Шевченка.

9 березня відзначатимемо 200-ліття з дня народження поета й художника, українського Пророка.

До цієї знаменної дати на Жидачівщині готувалися заздалегідь. У колективах, установах, громадах планувалися та втілюються різноманітні заходи. Зокрема у Народних домах, бібліотеках району ще у 2013 році підготовлені виставки, світлиці на тему творчості та життя Тараса Шевченка.

 

Так, чудову й багату на експонати світлицю про Тараса Шевченка у бібліотеці с. Чорного Острова підготувала зав. бібліотекою Ольга Митюк. Світлиця прибрана вишитими рушниками, на полицях розміщені книги про життя й творчість Тараса Григоровича, альбом його художніх робіт. Ну й, звісно, на чільному місці «Кобзар» - настільна книга українця після Біблії. «Кобзар» - «Книга, що врятувала націю», означила цю виставку зав. бібліотекою.

 

На стіні світлиці висить і кобза – музичний інструмент, з яким ходили народні співці, які оповідали про Козаччину, Гетьманщину, Коліївщину й своїми піснями піднімали український дух. У світлиці також можна побачити на світлинах речі, які колись належали Тарасу Шевченку, – це його мольберт, пензлі. Наче відтворюючи атмосферу Шевченкової робочої кімнати, на столі лежать свічка, гусяче перо й зошит, на білі сторінки якого, здається, зараз ляжуть безсмертні слова поета.

Створювати інтер’єр світлиці допомагали Ользі Володимирівні місцеві майстри.

Читачі заходять до бібліотеки ще частіше та охочіше, адже тут панує світла аура. А тишу порушує лише поезія. Поетичні слова линуть з уст усіх, хто має бажання долучитися до Шевченківських читань, які проводить у бібліотеці Ольга Митюк. Найохочіше до храму книги заходять наймолодші читачі, які з непереборною цікавістю розглядають світлицю, знайомляться з художньою та поетичною спадщиною Великого Кобзаря. Залюбки діти й самі читають улюблені вірші з «Кобзаря».

З лютого 2014 року виставка, приурочена 200-річчю від дня народження Тараса Григоровича Шевченка, відкрита також і в бібліотеці с. Дев’ятник. Бібліотекар Марія Орлута підготувала чудову добірку «Кобзарів» та книг, які відкривають для читачів нові, маловідомі сторінки з життєвої долі українського світоча. Книжкова виставка має назву «Борітеся – поборете! Вам Бог помагає! За вас правда, за вас слава і воля святая!»

Щодня до бібліотеки на Шевченкові читання приходять як учні Дев’ятниківської ЗОШ I-III ст., так і читачі бібліотеки незалежно від віку. Прочитати улюблені твори з «Кобзаря» прийшла й 70-річна жителька села Марія Василівна Бандровська.

Шевченківські читання тривають й у інших бібліотеках району, тому всі, хто шанує творчість українського Пророка, завітавши до своєї бібліотека, мають нагоду прочитати й свій улюблений твір із багатющої спадщини Тараса Григоровича Шевченка.

Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин