Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

„Королівство мови” Марії Чумарної

Минулого тижня школярі Жидачівщини мали змогу познайомитися та поспілкуватися з дивовижною людиною, гідною подиву і захоплення, відомою українською письменницею Марією Чумарною.

Чергову творчу зустріч з нагоди Дня української писемності та мови, який Україна традиційно святкує 9 листопада, організувала вчитель-методист відділу освіти Жидачівської РДА Ольга Прокопів.

 

Особливу гостю зустрічали в гімназії ім. О. Партицького. На зустріч з прекрасним словом прийшли вчителі й учні не лише гімназії, але й Жидачівської ЗОШ №2 та шкіл району.

 

Педагог, поетка, журналістка, дослідниця, театральний режисер Марія Чумарна народилася в с. Рекшин Бережанського району Тернопільської області. Закінчила філологічний факультет Львівського державного університету ім. І. Франка. Це жінка, яка першою зважилася переглянути та зламати практику радянської освіти, створивши унікальну авторську школу «Тривіта», інтегровані програми, затверджені відтак у Міністерстві освіти.

Науковець, дослідниця української символіки та звичаєвості, авторка наукових досліджень «Педагогіка любові», «Мандрівка в українську казку», «З початку світу. Україна в символах». Член національної спілки журналістів. З-під її пера з’явилася низка художньо-пізнавальних книг, розрахованих на широке коло читачів: «Код української вишивки» (символіка української вишивки), «Тройдерево» (давні та маловідомі особливості обрядів хрещення, весільного та поховального обрядів українців), «Золотий Дунай» (символіка та корені української пісні), «Тридев’яте царство» (символіка української казки, таємниці рідного слова, звичаєва культура пращурів, секрети народної педагогіки).

Для гості учні гімназії підготували добірку віршів з її нової книги „Королівство мови”, яку вона презентувала, і співали чарівні пісні. Марія Чумарна розпочала свій виступ з екскурсу в прадавню історію нашої багатої мелодійної мови, ознайомила з новою книгою „Жива стріла”, котра щойно вийшла з друку, і закликала усіх бути справжніми поетами слова на основі притчі з напрочуд цікавої збірки „Фоліант мудрості”. Йшлося і про енергетику слова, згадувалися відомі письменники й поети. По-новому змусила подивитися Марія Чумарна на генія і пророка нашої Батьківщини – Тараса Шевченка.

Своє вміння володіти словом письменниця передала дітям, провівши майстер-клас, і пообіцяла ще не раз поспілкуватися з творчими особистостями Жидачева.

Такі зустрічі надихають, дають грунт для роздумів, що вражають і подивляють відвідувачів.

Марія Татчин.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин