Громадський інформаційний центр – доступ до публічної інформації

Сучасна бібліотека - це не тільки читальня чи книгозбірня. В час інформаційного прориву бібліотека розширює коло своєї діяльності. Це і пошукова краєзнавча робота, і поповнення фондів, і цікаві зустрічі з видатними людьми у «Літературній вітальні», плідна співпраця з різними фондами та громадськими організаціями міста і району, це безкоштовний доступ до інформації через мережу Інтернет, кваліфіковані фахівці, залюблені у свою справу Книгині, як назвала працівників бібліотек одна з наших колег.

Одним із нових напрямків роботи бібліотеки є сприяння населенню району в отриманні послуг через Громадський інформаційний центр, який діє при Жидачівській районній бібліотеці. Створений він недавно в рамках проекту «Громадські інформаційні центри у Львівській області». Проект співфінансується Міністерством закордонних справ Республіки Польща у рамках програми «Підтримка демократії» Фундації Міжнародної Солідарності за сприяння Програми «Бібліоміст» та Регіонального тренінгового центру Львівської обласної універсальної наукової бібліотеки.

Прийшовши до Громадського інформаційного центру, людина зможе отримати консультацію та практичну допомогу щодо пошуку будь-якої інформації׃ це доступ до всіх офіційних сайтів; реєстрація участі в зовнішньому незалежному оцінюванні (ЗНО); електронне подання заяви на вступ до вищого навчального закладу; пошук роботи на єдиному порталі Державної служби зайнятості України; розклад руху транспорту та замовлення квитків; електронне звернення до органів місцевої влади та багато іншого.

Працівники бібліотеки сподіваються, що такий інформаційний центр стане мостом між громадськістю та органами, що надають адміністративні послуги, надійним помічником громадянам у вирішенні їхніх щоденних поточних справ.

Любов Янклевич,

координатор проекту Жидачівської РЦБС.

Надрукувати