Передплата друкованого видання на 2021 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

«Вітаймо Великдень гаївками»

Під такою назвою в Рогізні святкували одне з найбільших християнських свят, що символізує воскресіння Божого Сина та пробудження природи. Окрім величного Богослужіння, традиційного освячення паски та інших великодніх страв, жителі села та їхні гості чисельно вітали Великдень веснянками та гаївками, іграми та забавами, що відбуваються на подвір’ї церкви.

 

З діда-прадіда Рогізно славилось цими великодніми дійствами. За радянських часів заборонялися українські традиції гаївкування, однак всі крадькома причащалися до веселих національних співів, ігор та забав. Дивно, але нині ніхто не забороняє, але традиції затихають.

 

Тому активісти села організували великодні дійства під церквою. Улянка Пущак коротко розповіла про національні традиції святкування Великодня і закликала всіх, особливо молодь, до гаївок. Галина Воробець, Степан Швед, Романія Борняк, Василь Гладкий водили хороводи з дітьми, передавали їм ті звичаї і традиції, на яких формувалось їх дитинство та юність, прокладали місток єдності поколінь.

Участь у великодніх святкуваннях брали не тільки гості з України, але із США.

Позитивні емоції переповнювали всіх присутніх і, наче справді, в такий сонячний світлий день на всіх зійшла Божа благодать.

Наталя Тріщ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"