Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Радіодиктант національної єдності бездоганно написали житомирянка та львів’янка

А серед 35 осіб, які припустились однієї помилки, виявилась і ходорівчанка Людмила Зубрицька-Хлопоніна

1 грудня у прес-центрі Національної радіокомпанії України відбулась урочиста церемонія нагородження учасників Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності.

Радіодиктант-2012 бездоганно написало двоє учасників: восьмикласниця з Житомира та 72-річна пенсіонерка зі Львова. Обидві переможниці, окрім пам’ятних подарунків та призів, отримали грошові премії у розмірі 5 тисяч гривень кожна.

Цьогорічний Всеукраїнський радіодиктант, який проводиться уже вдванадцяте, приємно вразив цифрами: Українське радіо отримало 15227 листів, двоє учасників написали диктант без жодної помилки, 35 робіт – з однією помилкою. Усі інші дописувачі припустилися двох і більше помилок.

Диктант писали люди різного віку і різних професій: школярі, студенти, вчителі, науковці, військові, журналісти, пенсіонери і домогосподарки, інваліди і ветерани Другої світової війни, таксисти і юристи. Наймолодшій учасниці – 4 роки 10 місяців (Христинка Дехтяренко з Тернополя), найстаршій – 94 роки (Марія Самус з Полтави). Листи надійшли з усіх областей України і 11 країн світу.

- Думка писати радіодиктант прийшла спонтанно, - розповідає учасниця всеукраїнського радіодиктанту ходорівчанка, вчитель хімії, заступник директора Піддністрянського НВК Людмила Зубрицька-Хлопоніна. - У нас в цей день, 9 листопада, у школі було свято мови. Після його проведення запропонувала учням 10-11 класів писати радіодиктант. А щоб їх ще більше заохотити, пообіцяла, що писатиму разом із ними.

Згодом до нас приєдналися й учні 5-го класу, вчителі та директор школи Ольга Гурдя.

Всі бажаючі перевірити свою грамотність й підтримати престиж української мови зібрались в одному класі і, зосереджено та старанно слухаючи диктора, писали диктант «Вона підкорила Європу» про письменницю Марію Вілінську (Марко Вовчок).

- <У словах я ніколи не роблю помилок. Хоч правила не дуже добре знаю, орієнтуюся на інтонацію диктора. Як і де ставити розділові знаки, пам’ятаю ще з шкільних років завдяки своїм педагогам із української мови. Щодо помилки, гадаю, що не зауважила знак оклику.

Відправивши свою роботу, Людмила Хлопоніна навіть не сподівалася на такий гарний результат.

Відтепер у Піддністрянському НВК започатковується нова традиція: щороку 9 листопада - в День української мови та писемності - учні та педагоги разом із всією Україною писатимуть Всеукраїнський радіодиктант національної єдності.

Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин