Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Прем’єра фільму «Українці Канади: історія успіху»

У Жидачеві в неділю в Будинку культури «Папірник» відбулась прем’єра фільму «Українці Канади: історія успіху» за участю почесних гостей, серед яких: Павло Грод – Президент Конгресу українців Канади, автор фільму, Надзвичайний і Повноважний Посол України в Канаді (2006-2011 рр.) Ігоря Осташа та Олега Лесюка - Голови Спілки мистців Канади. Олег Лесюк має коріння на Жидачівщині, звідки походив його батько. Він разом із батьком є автором пам’ятника Шевченкові в Жидачеві. Також був одним із учасників проекту «Історичного потягу українських піонерів». Цей проект здійснено з ініціативи Ігоря Осташа і присвячено 120-літтю поселення українців в Канаді. Його учасники проїхали понад 5000 км від порту Галіфакс, куди прибували перші емігранти, аж до Едмонтону, на заході Канади.

 

Прем’єру фільму в Жидачеві відкрив заступник мера Жидачева Ярослав Гаврильчук, який розповів про свою поїздку до Канади в межах проекту, фінансованого Канадською Агенцією міжнародної допомоги. До речі, саме посольству України та Конгресу українців Канади два роки тому вдалося відстояти Україну в списку пріоритетних країн для надання допомоги. І це була велика перемога, бо на сьогодні загальна сума, надана Україні Канадою, складає близько 400 мільйонів доларів.

 

У своєму виступі автор фільму Ігор Осташ розповів, що його головним завданням було висвітлити величну історію українців Канади, про яку не знають в Україні, і також розбити стереотипи сприйняття українця діаспори як «багатого дядечка», який приїжджає в гості з подарунками, чи українського буржуазного націоналіста. Бо історія українців Канади – це історія, величезних випробувань, трагічних сторінок, історія «через терни до зірок».

Представляючи Президента Конгресу українців Канади Павла Грода, Ігор Осташ розповів про жертовність українців Канади і як приклад згадав складну сторінку української історії під назвою «свинячий грип». Розуміючи складність ситуації в Україні він, як Посол України в Канаді, ініціював допомогу землякам. Відповідь була миттєвою - зібрали три літаки з медичним обладнанням для України, серед якого були так потрібні апарати штучної вентиляції легенів. Павло Грод розповів про діяльність організації, яка об’єднує всі українські структури Канади. Він сказав, що приїхав спеціально на презентацію фільму, бо вважає цей проект дуже важливим для України і Канади. При цьому відзначив дуже продуктивну співпрацю між Послом України паном Осташем та Конгресом українців Канади, зокрема в таких проектах як визнання канадським парламентом Голодомору як геноциду. Ще одним дуже важливим проектом, який зініціював пан Посол, була угода про молодіжний обмін, яка дозволяє молодим людям стажуватися в Канаді протягом року без обмежень. «Ми гордилися тим, що Посол України в Канаді був одним із найпопулярніших закордонних послів в Канаді і постійно перебував на вершині рейтингу послів», - зазначив Павло Грод.

Олег Лесюк, який став «винуватцем» прем’єри через своє жидачівське коріння, розповів про відзначення 120-річчя поселення українців в Канаді. Саме він був автором логотипу цієї події, адже тепер проживає в Канаді. Він високо оцінив значення цього фільму для українців Канади, оскільки багато з них також не знають цієї історії.

Присутні із зацікавленням переглянули презентований фільм, завершення якого зустріли оплесками.

Оксана Шмілик.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин