Коли в район призначать суддів?

Напередодні Дня працівників суду, який в Україні відзначається 15 грудня, ми вітаємо працівників Феміди Жидачівщини і водночас розповімо про ситуацію, яка на сьогодні склалася у Жидачівському районному суді.

 

У штаті Жидачівського районного суду числиться троє суддів. Нині всі ці посади вакантні, оскільки 18 липня цього року закінчилося відрядження судді Зоряни Коліщук.

Вищою кваліфікаційною комісією суддів України було оголошено конкурс на заміщення вакантних посад у всіх судах, у тому числі і в Жидачівському.  За наслідками конкурсу було відібрано трьох кандидатів і згідно із чинним законодавством їх документи передано до Вищої ради правосуддя, яка й вирішує питання призначення суддів.

Але сталося так, що окремими суддями проведення цього конкурсу було оскаржено в суді. У першій декаді жовтня цього року Верховний Суд за наслідками розгляду скарги суддів визнав проведення цього конкурсу – незаконним. Окрім того, змінами Закону «Про судоустрій і статус суддів» робота Вищої кваліфікаційної комісії суддів, яка саме і відповідає за призначення суддів, призупинена.  Виникла патова ситуація: оголошувати повторний конкурс немає кому…

Проте, вже цього тижня, рішенням Вищої Ради правосуддя затверджено Положення «Про проведення конкурсу на призначення членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів». Враховуючи процедуру конкурсу, це триватиме як мінімум до лютого  2020. Потім ВККС зможе оголосити новий конкурс, провести його і визначитися із «достойними» на посаду. Тобто суддів у Жидачівському районному суді не буде ще як мінімум до липня наступного року.

У той же час суд у Жидачеві працює. Працівники апарату здійснюють прийом відвідувачів, приймають позовні заяви, відповідають на запити. Матеріали кримінальних правопорушень передаються у Львівський апеляційний суд, який розподіляє справи по судах області, де вони розглядаються по суті. А цивільні справи, адміністративні та справи про адмінправопорушення чекатимуть, поки в Жидачівський суд прийдуть нові судді. Ось так-то.

Андрій Данилець.


Надрукувати  

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин