Козацька слава живе у нащадках

Цьогоріч минає 360 років із часу обрання Гетьманом України Івана Виговського. Цю знаменну дату в історії України гучно відзначили в с. Руда на Жидачівщині, де свого часу був маєток родини Виговських. Тут тепер багато чого нагадує про козацьку славу України, адже на території села росте кремезний дуб, можливий свідок гетьманських часів.

У 2000-х роках саме в Руді відкрито перший та єдиний музей ім. Івана Виговського, в якому зібрано цікаві артефакти історії козаччини та давніх часів цього краю. Щорічно тут проходив районний фестиваль, присвячений імені Івана Виговського. Останні кілька років через військові дії на сході України, фінансову кризу масштабні дійства не відбувалися. Та не цьогоріч. Таку подію як 360-річчя обрання Івана Виговського Гетьманом України не вшанувати було б несправедливо.

Тож 6 серпня у селі Руда вперше на території Гніздичівської об’єднаної територіальної громади відбулося свято «Козацька слава живе у нащадках».

Програма була цікавою та насиченою. Захід розпочався із молебня у Кохавинському монастирі св. Герарда, врочистою ходою учасники святкування пройшли до погруддя І. Виговського, що височіє у центрі села. На літній сцені творчі, фольклорні колективи громади, району та гості дарували присутнім чудові пісні. На території родинного маєтку Виговських відбувалися ярмарок, козацькі забави та конкурси, пригощали кулішем, до пізнього вечора палили ватру під запальні пісні.

Організатори свята щиро вдячні меценатам, ведучим, гостям із громади, району, області і навіть із інших країн за хорошу атмосферу та гарно проведений час. Також щиро вдячні дизайнерам за розроблені презентаційні матеріали до свята та переможцям конкурсів козацьких забав, учасникам аукціону по збору коштів воякам АТО.

Та запрошує на святкування 350 років першої згадки про Гніздичів.


Надрукувати  

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин