Волонтери з бізнесом говорили…

На початку тижня, 10 березня, за посередництва районної влади відбулася зустріч волонтерських груп району з бізнесменами. Про необхідність такого заходу домовились добровільні помічники на останній зустрічі з головою РДА О. Пітулою та головою районної ради І. Косом. Саме у такому форматі намагались знайти рішення ефективнішої співпраці між тими, хто надає неоціненні послуги, допомагаючи утримувати Українську армію, і тими, хто своєю благодійністю має можливість зробити цю допомогу реальною. Вже більше року наші волонтери, жертвуючи своїм часом, здоров’ям, фінансами, залучаючи до благородної справи громаду району, вирішують проблеми тих, хто захищає нас на Сході. Волонтерських рухів у районі є кілька, у кожного з них свої напрямки діяльності, своє бачення і стиль вирішення тих чи інших завдань. При такій економічній ситуації як зараз, зрозуміло, що доходи населення (і так невеликі) по відношенню до росту цін на продукти харчування та енергоносії знецінилися ще більше.

Зрозуміло, що і зменшилася кількість коштів, які збирають волонтери на благодійність. Тому й постає питання пріоритетності проблем, які потрібно задовольнити при обмеженому ресурсі. Найбільша надія на підприємців. «Бізнесмени готові допомагати, - запевняє А.Кіндифора, - але потрібно виходити з режиму пожежної роботи у комплексне оперативне вирішення. Бо часом закриваємо непершочергові проблеми. Немає єдиного алгоритму дій. А зараз ще більше ускладниться ситуація. Тому повинен іти обмін думками у знайти компромісного рішення». А Василь Коцовський поцікавився: «Як я, як підприємець, маю визначитися, кому з волонтерів найбільше потрібні кошти? Де брати інформацію?». Зважаючи на те, що добровільний волонтерський рух у силу певних суб’єктивних причин неможливо об’єднати, потрібно шукати інші шляхи систематизування допомоги, пошуку пріоритетів на конкретний час. Підприємець Ігор Николин запропонував на сайтах районної ради чи адміністрації ідентифікувати всі волонтерські групи. Вказати інформацію, з ким контактувати для співпраці і які найпріоритетніші проблеми потребують вирішення. Таким чином, маючи інформацію, кожен зможе прийняти рішення, на що саме він готовий пожертвувати кошти.

«Насправді волонтери вже давно плідно співпрацюють із бізнесменами, - каже Володимир Гаврон, - і більшість із них сидить в цьому залі». «Але є і такі, - доповнює Назар Татумир, - які не хочуть давати малу суму, бо незручно, а велику вже не випадає, бо можливості не ті. А ми хочемо, щоб ви знали, що для нас кожна гривня важлива».

Володимир Швед продовжив розмову про можливості. «Контролюючі органи знову починають піднімати хвоста,- зазначив підприємець, - Звідки візьмуться гроші у підприємця на АТО, якщо на нього робиться тиск? Нас стає все менше і менше. Потрібно розробити концепцію захисту бізнесу у нашому районі». Голова РДА О.Пітула, пообіцяв розібратися у кожному випадку тиску на підприємців і анонсував проведення в районі форуму „Влада і бізнес – партнери”.

Озвучуючи підприємцям проблематику березня, всі активісти зійшлися на тому, що зараз найбільше потрібне пального для транспортних засобів волонтерських груп (не обов’язково на це передавати кошти, можна допомагати вже купленими талонами). Друга проблема - це військова форма, яку потрібно міняти. Ольга Єфремова з Ходорова, яка займається організацією забезпечення українських військових сухими борщовими наборами та іншими продуктами харчування, звернулася до присутніх допомогти з обладнанням для сушіння овочів. А також запропонувала допомогти підготувати святкові пасхальні кошики для солдат (близько 3 тисяч пасок). Бійці батальйону Нацгвардії ім. Героя України генерала Сергія Кульчицького збирають кошти на придбання транспортного засобу для батальйону, що вийшов з ладу в ході бойових дій.

Поки відбувалося засідання Володимир Гаврон прийняв ще два дзвінки від бійців зі Сходу з новими проблемами. Як бачимо, їх не меншає, і вже не з кожним днем, а чи не кожну годину волонтери приймають все більше і більше нових замовлень.

Голова районної ради І. Кос запевнив, що тепер на сайті районної ради кожен зможе знайти інформацію про волонтерські групи у районі та їх контактні дані і якщо волонтери надаватимуть, то і найпроблемніші потреби над якими працюють громадські активісти.

Ольга БАРАН.


Надрукувати