Коли народ не має голосу, це відчувається навіть тоді, коли співають гімн.
Архів
Сонячний колектор PDF Друк

Сонце нагріває воду, а вітер запускає водяний насос

Поки одні власники підприємств та господарств сушать голови, як оптимізувати та здешевити своє виробництво, фермер з с. Іванівців активно впроваджує у своєму невеличкому господарстві альтернативі джерела енергії.

Минулого року Роман Цан встановив на даху корівника сонячну установку з вакуумними трубами, яка за допомогою сонячного проміння нагріває бойлер з водою об’ємом 120 л до 70-80 градусів. «До такої температури вода нагрівається улітку, - розповідає п. Роман, - цієї води нам достатньо для господарських потреб: помити перед доїнням корови та промити доїльну установку». Оскільки вода циркулює від цистерни на 6 т через сонячну установку до бойлера, то при доброму сонці тепла вода є постійно. Бойлер спеціально утеплений і може витримувати навіть мінусову температуру. Економія, особливо у літній період, відчутна, каже фермер. Вартість такого обладнання 5 тис. грн. Його встановленням займаються наші місцеві фірми.

Відновними джерелами енергії п. Роман цікавиться давно, їздить на різні спеціалізовані виставки й бачить за ними майбутнє. Окрім того, що фермер використовує енергію сонця, він також не гребує і силою вітру. Встановив вітряк, за допомогою якого насос качає воду й подає через цистерну до сонячного колектора. Планував встановити й гідрогенератор (адже недалеко протікає ріка) й виробляти таким чином для господарства електроенергію. Не полишає надій запустити в своєму господарстві й біогазову установку, про яку вже давно мріє. Умови для цього є. Економічно вигідніше перейти на біогаз, аніж виготовляти документацію та підводити природній газ від найближчого села, а це понад 3 км.

Попри сьогоднішнє скрутне становище в сільському господарстві (державою не фінансується практично жодна з програм АПК) фермер з Іванівців не втрачає оптимізму. Роман Цан має чимало перспективних планів і обов’язково їх реалізує.

 

Заборона коментувати статтю

Розцінки на рекламу

Публікації під рубрикою

«На правах політичної реклами»

«Політична реклама»

Номер на 8 сторінок:

1 ст. - 15 грн./см. кв.;

2, 3, 6, 7 ст. - 6,0 грн. /см. кв.;

4-5 ст. – 8,0 грн /см. кв.;

8 - ст. - 10 грн /см. кв.

Друк матеріалів виборчих комісій - згідно договору. .

31. 08. 2018 р.

Затверджую: Гол. Редактор А. Данилець.

Останні коментарі