Коли народ не має голосу, це відчувається навіть тоді, коли співають гімн.
Архів
Сформовано фракції та комісії PDF Друк
П'ятниця, 24 грудня 2010, 15:19

Формування постійних депутатських комісій, стан виконання районного бюджету, затвердження апарату районної ради – основні питання, що розглядались на другому засіданні сесії районної ради VI скликання.

З обранням голови та заступника районної ради на минулій сесії розпочався процес формування її структури. На другому сесійному засіданні було затверджено кількісний склад постійних депутатських комісій, обрано їх голів, сформовано президію, апарат райради. Перед цим відповідно до Закону «Про місцеве самоврядування» затверджено регламент Жидачівської районної ради, Положення про депутатські комісії та президію районної ради.

Відтак при районній раді функціонуватимуть 12 постійних комісій, які розглядатимуть проекти програм соціально-економічного і культурного розвитку, бюджетні питання, звіти про виконання тих чи інших завдань, відстежуватимуть стан та розвиток галузей господарської та соціально-культурної сфери, охорони навколишнього середовища та інші питання.

Як зазначив голова районної ради І. Кос, кількість та назви комісій попередньо погоджено з представниками політичних партій, представленими у раді. Такі ж домовленості були й щодо складу та головуючих цих комісій. Отже, комісію з питань бюджету та фінансової політики очолив Володимир Ревер, з питань господарського комплексу, транспорту і зв’язку, житлово-комунального господарства та комунальної власності – Андрій Ковбуз, з питань інвестиційної та регуляторної політики, розвитку підприємництва – Ярослава Ілюк, з питань регулювання земельних відносин, просторового розвитку, архітектури та будівництва (назву доповнено словосполученням «та адміністративно-територіального устрою») – Андрій Лялька, з питань використання природних ресурсів, екології та безпеки життєдіяльності – Василь Бойко, з питань сільських територій та АПК – Микола Богів, з питань охорони здоров’я і материнства – Віра Жигало, з питань культури і туризму, історико-культурної спадщини, духовного відродження (назву цієї комісії ще доповнили словосполученням «та ідеологічної політики») – Андрій Чад, з питань законності, правопорядку, боротьби з корупцією, дотримання прав і свобод людини та засобів масової інформації – Роман Баліцкий, з питань соціального захисту, зайнятості населення – Петро Хоменко, з питань роботи ради, етики та регламенту – Йосип Сенюра.

Що ж стосується обрання голови постійної комісії з питань освіти, молодіжної політики і спорту, яку, за попередньо озвученими пропозиціями, мала б очолити Мирослава Горінь, то до цього питання депутати вирішили повернутися згодом, оскільки незгоду із запропонованою кандидатурою висловили два депутати. Представник УНП Ігор Михайленко, зазначив, що засідання їхньої політичної партії з цього питання не проводилось і кандидатура на голову цієї комісії не обговорювалась. Любов Овсянецька (представниця «За Україну!») зі свого боку теж висловила незгоду із запропонованою кандидатурою. З огляду на таку неоднозначну ситуацію п. Горінь повідомила про самовідвід. Питання призначення голови цієї постійної комісії депутати вирішили відкласти.

Районні обранці затвердили склад президії районної ради як дорадчого органу ради. До складу президії, відповідно до законодавства, ввійшли, окрім голови та заступника районної ради, голови постійних депутатських комісій, уповноважені представники депутатських груп і фракцій. До слова, в районній раді утворено фракції ВО «Свобода» (Л. Семигинівська), «Нашої України» (І. Рібун), «За зміни Жидачівщини» (В. Ревер), «Української Народної партії» (М. Марків), «Добробут регіону» (В. Пришляк), «За Україну!» (П. Дубик), «Батьківщина» (Я. Майкут), групи «За свободу слова» (А. Данилець), «За щасливе дитинство і здорове материнство»» (Л. Овсянецька).

Далі депутати затвердили план роботи сесії на 2011 рік. Заслухали інформацію начальника фінансового управління РДА С. Ковальської про виконання районного бюджету Жидачівського району за 9 місяців 2010 року. Затвердили виконання районного бюджету по дохідній частині загального фонду – 114450,0 тис грн, спеціального фонду – 5551,7 тис грн та по видатковій частину загального фонду – 108768,1 тис грн, спеціального фонду – 5597,6 тис грн.

Основна причина недовиконання – зменшення надходжень податку з фізичних осіб та податку за землю. Як пояснила С. Ковальська, деякі економічно активні підприємства зменшили відрахування податку з фізичних осіб, а також районний бюджет недоотримав 1 млн 650 тис грн. недоїмки від ДГРП «Подорожненський рудник», хоча протягом року керівництво підприємства запевняло про погашення цієї заборгованості. До кінця року очікується недовиконання бюджету на 1 млн 200 тис грн.

Депутати прийняли рішення про зменшення обсягів доходів і видатків районного бюджету на 2010 рік в сумі 1 млн 200 тис грн.

На перший квартал 2011 року незмінними залишаються розміри ставки єдиного податку для фізичних осіб – суб’єктів підприємницької діяльності. Таку пропозицію подала державна податкова інспекція у Жидачівському районі спільно з РДА. Начальник ДПІ В Гребінь пояснив таке рішення тим, що в I кварталі наступного року вноситимуться зміни до Податкового кодексу, відповідно до них, можливо, коригуватимуться і розміри ставок для підприємців, які працюють на спрощеній системі оподаткування. Депутат П. Дубик зауважив, що подібні регуляторні акти мають проходити передбачену законодавством процедуру прийняття – тобто бути опубліковані.

У план підготовки проектів регуляторних актів на 2011 рік депутати внесли лише два – про ставки єдиного податку на II-IV квартали 2011 року, а також на 2012 рік.

Не внесено змін у кількісний склад апарату районної ради. Депутати затвердили структуру та чисельність виконавчого апарату ради на 2011 рік у такому складі: голова районної ради, заступник голови ради, керуючий справами, начальник відділу розвитку територій, власності та приватизації, радник та головний спеціаліст цього відділу, організаційний відділ у складі трьох посадових осіб, відділ з питань роботи з територіями, політичними партіями та громадськими організаціями також у кількості трьох посадових осіб та обслуговуючий персонал (дві посади). Загалом 14 осіб.

За погодження депутатів внесено зміни до кошторису видатків виконавчого апарату ради.

Деякий резонанс у роботу ради внесло питання порядку денного, що стосувалося встановлення умов оплати праці голови районної ради та його заступника, стосувалися вони надбавок, доплат та премій. Зокрема депутат від ВО «Свобода» Т. Олійник зауважив, що він як заступник начальника управління соціального захисту сьогодні вимушено відправляє своїх працівників у неоплачувані відпустки, а тут порушується питання про виплату надбавок та премій.

Як роз’яснила бухгалтер районної ради, в апараті районної ради склалася економія коштів за рахунок трьох вакантних посад. Оскільки це кошти цільові й в разі невикористання повертаються у державний бюджет, вирішено їх використати для преміювання працівників апарату районної ради за грудень 2010 року.

Порядок денний завершувало питання про затвердження переліку об’єктів спільної власності територіальних громад району, що підлягають приватизації у 2011 році. До цього переліку включено лише один об’єкт – корпус №4 Журавнівського НВК, що знаходиться в смт. Журавні по вул. Валовій, 13. Як зазначила начальник відділу комунального майна М. Гавінська, балансова вартість приміщення – 400 тис грн. Кошти, вилучені від продажу приміщення, мали б використати, за інформацією депутата районної ради В. Цукорника, на ремонт інших корпусів Журавнівського НВК. Проти продажу майна виступили представники ВО «Свобода», зокрема Р. Горін запропонував не продавати приміщення, а надавати його в оренду.

На цьому робота сесії районної ради на цей рік завершилась. Насамкінець голова районної ради привітав депутатів із наступаючими Новим роком та Різдвом Христовим.

Оксана ФРАНКІВ.

 

Заборона коментувати статтю

Розцінки на рекламу

Публікації під рубрикою

«На правах політичної реклами»

«Політична реклама»

Номер на 8 сторінок:

1 ст. - 15 грн./см. кв.;

2, 3, 6, 7 ст. - 6,0 грн. /см. кв.;

4-5 ст. – 8,0 грн /см. кв.;

8 - ст. - 10 грн /см. кв.

Друк матеріалів виборчих комісій - згідно договору. .

31. 08. 2018 р.

Затверджую: Гол. Редактор А. Данилець.

Останні коментарі