Коли народ не має голосу, це відчувається навіть тоді, коли співають гімн.
Архів
Вирішення місцевих проблем через міжнародний грант PDF Друк
П'ятниця, 24 грудня 2010, 14:46

Водопостачання, організація збору сміття, ремонт ФАПу, заходи з енергозбереження – проблеми, які місцевим радам вдалось частково вирішити через участь у міжнародному проекті від ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду».

Міжнародна практика вирішення проблем через активність, об’єднання, кооперування зусиль громади за партнерської підтримки міжнародних організацій, владних структур набуває поширення і у нашому районі.

З червня 2008 року Жидачівський район є учасником міжнародного проекту, що проводиться за підтримки Організації Об’єднаних Націй та Європейського Союзу і розпочав свою діяльність за цією тематикою в Україні з 2007 року. Між Жидачівською РДА, районною радою та Постійним Представником ПРООН і координатором системи ООН в Україні Френсісом О’Доннелом підписано угоду про партнерство.

Скористатися запропонованою Євросоюзом та ООН можливістю поліпшити життя громад виявили бажання 11 місцевих рад району, проте подолати конкурсний бар’єр змогли лише 5 із них: Журавнівська, Гніздичівська селищні та Грусятицька, Піддністрянська, Баковецька сільські ради.

Проект мав на меті надати підтримку громадам у вирішенні найважливіших потреб, допомагаючи їм у самоорганізації, розбудові їх потенціалу та впровадженні невеликих за обсягом громадських ініціатив (міні-проектів). Було визначено пріоритетні сфери: охорона здоров’я (підтримка мережі фельдшерсько-акушерських пунктів), навколишнє природне середовище (утилізація відходів, знешкодження запасів пестицидів тощо), енергозбереження (енергозберігаючі заходи, збільшення використання відновних джерел енергії тощо), водопостачання; місцевий транспорт (подолання ізольованості у сільській місцевості).

Цільовою групою проекту є села, селища та малі міста з населенням до 10 тис. чол. Громади-учасниці отримали грантову, тобто фінансову підтримку, що становила 50% коштів від бюджету реалізацій мікропроекту. Інша половина вартості проекту фінансувалася за рахунок внеску мешканців громади (не менше 5%), приватного сектору та коштів державного та місцевих бюджетів (45%).

У 2009 році за участю координаторів проекту у Львівській області у відібраних радах створено громадські об’єднання. Наприкінці року спеціальною комісією з відбору ПРООН/ЄС СВА підписано угоди з громадськими організаціями, створеними у кожній з рад, проведено тендери з визначення виконавця робіт. Таким чином у 2010 році в Гніздичеві реалізовано екологічний проект, що покликаний вирішити проблему очистки селища від побутових відходів. Загальна вартість проекту - 173,5 тис грн.

У Журавнівській селищній раді реалізовано мікропроект «Покращення системи водопостачання селища Журавно» вартістю 161,502 тис грн.

Піддністрянська сільська рада вирішила відремонтувати ФАП у приміщенні Народного дому в с. Кам’яному. Вартість - 162 тис грн. Проект знаходиться на стадії завершення. У Грусятичах завершується виконання проекту «Водопостачання Грусятицької ЗОШ та дитячого садочка «Ставочок».

У 2010 році за результатами засідання обласної координаційної ради з впровадження проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» було залучено ще додатково дві громади для участі у проекті із такими умовами фінансування; 75% - кошти Представництва ООН, 25 % - районного та місцевого бюджетів і 5 % – громади. За поданими заявками відібрано дві територіальні громади Володимирцівської та Зарічненської сільських рад. У Володимирцях завершили роботи з енергозбереження у садочку «Ягідка». Тривають роботи у Лискові Зарічненської сільської ради, де здійснюватиметься аналогічний проект лише для школи.

Загальна вартість усіх проектів, за інформацією управління економіки Жидачівської РДА, становить 1 млн 435,2 тис грн, з яких: 558,45 тис грн – кошти ООН, 53,787 тис – кошти громад; 70,096 тис – кошти бюджетів місцевих рад, 752,867 тис – кошти місцевих бюджетів.

Оксана ФРАНКІВ.

 

Заборона коментувати статтю

Розцінки на рекламу

Публікації під рубрикою

«На правах політичної реклами»

«Політична реклама»

Номер на 8 сторінок:

1 ст. - 15 грн./см. кв.;

2, 3, 6, 7 ст. - 6,0 грн. /см. кв.;

4-5 ст. – 8,0 грн /см. кв.;

8 - ст. - 10 грн /см. кв.

Друк матеріалів виборчих комісій - згідно договору. .

31. 08. 2018 р.

Затверджую: Гол. Редактор А. Данилець.

Останні коментарі